Ana SayfaTürkiyeUfukta ittifak gözüküyor mu? Davutoğlu çok konuşulan o fotoğrafı yorumladı

Ufukta ittifak gözüküyor mu? Davutoğlu çok konuşulan o fotoğrafı yorumladı

Davutoğlu: Bayramlaşma konusunda bile kutuplaşan bir toplum, düğünde çekilen bir resme haklı olarak birşeyler yükler. Bunu bir ittifak işareti olarak görmek, yanlış algıdan dolayı ortaya çıkıyor. Gönül ister ki düğünlerde, bayramlaşmada tüm liderler bir araya gelsin

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Fox TV ekranlarında İlker Karagöz ile Çalar Saat programının konuğu olarak gündeme dair önemli yorumlarda bulundu.

Davutoğlu, Bağımsız Milletvekili Erhan Usta’nın kızının düğününde çekilen ve kamuoyunda çok konuşulan Babacan, Akşener ve Destici ile çekilen fotoğrafını da yorumladı.

Davutoğlu’nun konuşmasından ilgili bölüm şu şekilde:

BAYRAMLAŞMA KONUSUNDA BİLE KUTUPLAŞAN BİR TOPLUM…

Artık Türkiye’de öyle bir durum oluştu ki bazı liderler bazı düğünlere gidiyor, bazı liderler başka bazı düğünlere gidiyor. Cenazelerde de ayrım var. En acısı, son bayramlaşmada da olduğu gibi AK Parti ve MHP bizim bayramlaşma talebimizi bile reddettiler.

Bayramlaşma konusunda bile kutuplaşan bir toplum, düğün resmine haklı olarak birşey yükler. Gönül isterdi ki herkes orada olsa, düğünlerde bütün liderler bir araya gelse, düğünlerde, bayramlaşmalarda bile parçalanmamış olsak…

BUNU BİR İTTİFAK İŞARETİ OLARAK GÖRMEK..

Bu resme öyle bir anlam yüklenmesin, bunu bir ittifak işareti olarak görmek bahsettiğim yanlış algıdan dolayı ortaya çıkıyor. Türkiye’de siyasetin, ittifakların üzerinden daha çok sular geçeceği kanaatindeyim.

Bu liderlerle ve başka liderlerle her zeminde bir araya gelirim ve Türkiye meselelerini konuşmak gerektiğinde herkesle konuşurum. Bir araya gelinemiyorsa, niye bir araya gelinemiyor diye sormak lazım

90’lı yıllarda açık oturumlarda buluşan, nezaketle konuşan liderler şimdi neden aynı masa etrafında olamıyorlar, neden milli günlerde bile asık suratla selamlaşıyorlar diye sorulmalı. Siyaseti, kültürümüzü yozlaştıran mesele, birbirimize olan nezaketi kaybetmemiz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri