Ana SayfaTürkiyeUlan sata sata bitiremediniz... Fatih Altaylı'nın bu sözleri AK Parti'ye mi?

Ulan sata sata bitiremediniz… Fatih Altaylı’nın bu sözleri AK Parti’ye mi?

AK Parti’nin nemalanan isimler kaybedilen İstanbul seçimlerinin ardından suçu sürekli başka yerlerde arama eğiliminde Bu duruma sinirlenen Habertürk yazarı Fatih Altaylı çok sert bir yazı kaleme aldı.

Fatih Altaylı ‘Nankörlük’ başlığıyla yayınlanan yazısında “Ulan, bu ülkeyi kuran, memleketin namusunu onurunu kurtaran, sata sata bitiremediğiniz her şeyin temelini atan adama sövüp duruyorsunuz yıllardır.” sözleriyle iktidarı mı hedef aldı?

İşte Fatih Altaylı’nın yazısından bir bölüm:

Gördüğüm manzara şudur: Kimsenin hiçbir şeyden ders aldığı yok. Tam aksine herkes kendinden başka her şeyi suçluyor. İktidar partisinde İstanbul ‘Yerel’ hezimeti sonrası, faturayı kendine kesemeyen ‘Sorumlular’ seçmene hakarete başladılar. Özeleştiridense, seçmen eleştirisi daha kolay çünkü. En genel suçlama ise ‘Seçmen nankör’.  Onca hizmet yapılmış, duble, triple yollar, alttan yollar, üstten yollar, köprüler, bir daha köprüler, havalimanları, her şey ama her şey yapılmış ama buna rağmen ‘Nankör seçmen’ İmamoğlu’na oy vermiş.

“Demokrasi dediğin sistem, seçimle gelip seçimle gitmek dediğin mesele zaten bu ‘Nankörlük üzerine inşa edilmiştir’. Yaparsın, yaparsın, yaparsın. Memnun edersin, edersin, edersin. Yapamamaya başladığın, memnun ve mutlu edememeye başladığın anda da gidersin. Böyledir bu iş. Buna nankörlük demek de demokrasiden nasibini almamaktır ancak. İki köprü, üç baraj, bir havalimanı yaptın diye sittin sene kalmak mı zannedersin demokrasiyi. O zaman Demirel’in günahı neydi? 6 kere gitti. 7 kere de geldi. Böyledir bu iş. Getirirken kızmadığın seçmene, gönderirken de kızamazsın.

Hele hele ‘Nankörlükten bahseden’ bazılarına bakıyorum ve içimden gülmek geliyor.

Ulan, bu ülkeyi kuran, memleketin namusunu onurunu kurtaran, sata sata bitiremediğiniz her şeyin temelini atan adama sövüp duruyorsunuz yıllardır. Buna nankörlük demeyeceksiniz de. Üç tünel üç köprüye memleketin anahtarını vermemek nankörlük olacak öyle mi! Hem bu kadar da üzülmeyin.

Bu işte gitmek de var geri gelmek de. Yeter ki, seçmeni bu kadar da kötülemeyin. O nankör dedikleriniz yarın yine getirir isterse. Buna da demokrasi denir. Bu nankörlük dediğiniz anayasalara bile konulmuştur bu nedenle. İki dönem kuralı diye. Yoksa onu da laf olsun diye koyuldu mu zannedersiniz. Sizi gidi trol sürüsü…”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz