Ana SayfaTürkiyeUlaştırma ve Altyapı Bakanlığına atanan Adil Karaismailoğlu kimdir?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına atanan Adil Karaismailoğlu kimdir?

Cumhurbaşkanlığının yayımladığı kararname ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın görevden alınmasının ardından yerine bakan yardımcısı Adil Karaismailoğlu getirildi.

Adil Karaismailoğlu kimdir?

19.05.1969 tarihinde Trabzon’da dünyaya gelen Adil Karaismailoğlu, Trabzon Lisesi’ni bitirdikten sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Makina Mühendisi olarak mezun oldu.

Mayıs 1995’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nde ilk görevine başlayan Karaismailoğlu. 1998 yılında İETT Genel Müdürlüğü’ne geçti. İETT’nin çeşitli birimlerinde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.

2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğü’nde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta iken 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’ne atandı.

23 Temmuz 2014 tarihinde Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirildi. Ulaşım ile ilgili, İstanbul genelinde birçok projenin hayata geçirilmesine katkı sağladı. Temmuz 2016’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında ulaşım, çevre ve teknoloji yatırımlarından sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak seçilmesinin ardından Genel Sekreter Hayri Baraçlı ile beraber istifa eden Karaismailoğlu, istifasının ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakan yardımcısı olarak atanmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri