Ana SayfaTürkiyeÜlkeyi yöneten iktidar için tuhaf açıklama: Erdoğan: Ne yaptığımızı biliyoruz

Ülkeyi yöneten iktidar için tuhaf açıklama: Erdoğan: Ne yaptığımızı biliyoruz

Dövizle mücadeled alınan önlemler konusunda açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne yaptığımızı biliyoruz, nereye gittiğimizi biliyoruz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomide uygulanan yeni programlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ‘Altını çizerek söylüyorum: Ne yaptığımızı biliyoruz. Niçin yaptığımızı biliyoruz. Nasıl yapacağımızı biliyoruz. Nereye gittiğimizi biliyoruz. Nereye ulaşacağımızı biliyoruz’ dedi.

Sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde;

Döviz kurunu, serbest piyasa ekonomisi kuralları içerisinde ülkemizin gerçeklerine uygun, öngörülebilir, sürdürülebilir bir seviyeye getirmek için açıkladığımız program etkisini göstermiştir.

Milletimiz bu programdaki tedbirleri ve kararlı duruşumuzu takdirle karşılamış, benimsemiş; piyasalar da buna uygun adımları atmıştır. Hazine ve Maliye Bakanlığımız ve ilgili kurumlarımız paketteki hususların detaylarını kamuoyuyla ve taraflarla paylaşmaya başlamışlardır.

Kurun dengeye oturması sadece bankada parası olan vatandaşımızı değil üretimden enflasyona ekonominin her alanını ilgilendiren olumlu bir gelişmedir. Aynı şekilde ihracatçının önünü görebilmesini sağlamak da tüm ekonomiye müspet yönde etki edecektir.

Kazanan sadece bankada parası olan veya ihracat yapan değil ülkemizin tamamıdır, 84 milyonun her bir ferdidir. Herkesi yatırıma, istihdama, üretime, ihracata davet ediyor, ülkemizi cari fazlayla büyütme kararlılığımızı tekrarlıyoruz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri