Ana SayfaTürkiyeUltra cahil Hikmet Genç’ten inciler: Davutoğlu AK Partili değil AKP’lidir

Ultra cahil Hikmet Genç’ten inciler: Davutoğlu AK Partili değil AKP’lidir

YouTube’da program yapmaya başlayan gazeteci Hikmet Genç, Davutoğlu’nun “Din siyaset alet edildi” sözü hakkında konuştu. Türk medyasının düşük profilli yazarlarının başında gelen Hikmet Genç, Davutoğlu’nun AK Partili değil AKP’li olduğunu söyledi.

Hikmet Genç, “Davutoğlu AK Parti’nin içinden değil. Davutoğlu AKP’li olabilir ama AK Parti davasında bunlar yoktur. Bu ifade AKP’li ifadesidir. Biz onu ayırıyoruz. AKP’liler var. İşte bu küskünler, kızgınlar. Bir de AK Partililer var. Bu siyasetin damarından gelen bir dava var. Bu farklı. Burada bir siyasi ikbal var. Parti kurma hikayesi var. Ne yapacaksın, belirli bir yere sinyal vermen lazım. AK parti bunu sürekli reddetti. İnsanlar bizi Müslüman, mütedeyyin, gerici, yobaz diye ayırırken biz böyle olmadığımızı, bir dünya devleti olacak kadar iddia ettik. Karşı taraf bizi bununla suçladı, bizi kapatmaya çalıştı. Davutoğlu’nun bunu söylemesini çok yadırgamadım. Bir yerlere sinyal, mesaj veriyor. Ben toplumda bunun karşılığı olduğuna inanmıyorum. Davutoğlu meşruiyeti kendinden menkul bir açıklama yapmış.” diye konuştu.

Hikmet Genç, Ahmet Davutoğlu’nun “Bana sen başbakan gibi görün ama başbakan olma dendi” sözü hakkında da konuştu.

Hikmet Genç, Suriye’deki operasyonları, Orta Doğu’daki stratejik derinlikleri… Hakikaten kerameti kendinden menkul zannedersen birileri seni uyarır. Bizim Gezi olaylarında test ettiğimiz bir şey vardı. Yukarıda bir polis aracı, darmadağın edilmiş. Ön tarafında Ruşen Çakır’ın fotoğrafı. Arka tarafta da küfür. Arkasında da Abdullah Gül’ün fotoğrafı. Yan tarafta da ‘mesaj alınmıştır’ Küfür yukarıdadır. Hürriyet’in sür manşetiydi. Davutoğlu olayı da aynı şey. Ben bir gazeteci olarak söylüyorum.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz