Ana SayfaTürkiyeÜmit Yardım: Moskova ve Tahran’a açık mesajlar göndermenin vakti geldi de geçiyor

Ümit Yardım: Moskova ve Tahran’a açık mesajlar göndermenin vakti geldi de geçiyor

Gelecek Partisi Dış İlişkiler Başkanı Ümit Yardım, düzenlenen basın toplantısında Suriye meselesine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. 4 askerimizin şehit olduğu Suriye rejiminin saldırısının arkasında İran ve Rusya’nın bulunduğunu söyleyen Yardım, “Artık açık mesajlar göndermenin vakti geldi” dedi.

Ümit Yardım’ın açıklamalarından satır başları:

Suriye’de tarihi ve geri dönülmez noktalara doğru gidiyoruz. İdlib son derece kritik ve bir anlamda nihai köşe taşlarından birisidir. Suriye’nin genel nüfusunun yaklaşık 4-5 milyonluk bir bölümü şu anda o bölgede sıkışmış durumdadır. 4 milyon insan, topyekun terörist ilan edildiler ve sürekli olarak hava ve kara saldırılarının her hafta ortalama yüzlerce insan ölüyor. Süreç bu şekilde giderse ülkemizin sınırına yığılacak insanlar konusu, oldukça vahimdir. Bu konu bir beka konusu haline dönüşmeye başladı.

Her bir ateşkes ilanının son tahlilde sadece ve sadece rejim güçlerinin lehine olduğunu ve onlara alan kazandırma sonucu doğurduğunu görüyoruz. Geldiğimiz noktada rejim güçleri önemli kazanımlar sağlamıştır. Suriye rejimine karşı bizim tutumumuz net, aynı şekilde İran ve Rusya’nın durumu da net. Rejimin saldırılarının arkasında sadece rejimin olmadığını hepimiz net bir şekilde biliyoruz.

Artık bazı konularda soruları açık sormanın, Moskova’ya, Tahran’a açık mesajlar göndermenin vakti geldi ve geçti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri