Ana SayfaTürkiyeÜmit Yardım'dan İbrahim Kalın'a bir zor soru daha...

Ümit Yardım’dan İbrahim Kalın’a bir zor soru daha…

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ümit Yardım, İbrahim Kalın'a 30 Ağustos Zafer Bayramı paylaşımı üzerinden zor bir soru sordu

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ümit Yardım, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın Avrupa’da tırmanan İslamafobik olaylara ilişkin paylaşımına “Uygur Türklerine neden aynı hassasiyeti göstermiyorsunuz?” diyerek zor bir soru yöneltmişti… Yardım’dan İbrahim Kalın’a zor bir soru daha geldi…

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı paylaşımına yanıt veren Gelecek Partili Yardım, gündemi sıkça meşgul eden bir iddiayı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsüne yöneltti.

Kalın, yaptığı paylaşımda “Anadolu bir destanlar diyarıdır… Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ‘ya istikla ya ölüm’ diyerek bu topraklar için mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. #30AgustosZaferBayramımız kutlu olsun.” ifadeleriyle Zafer Bayramını kutladı.

Şehit ve Gazi derneklerinin son dönemde gündeme sıkça getirdiği bazı iddiaları Kalın’a yönelten Gelecek Partili Yardım ise “Mesajınızda samimiyetinize inanıyorum. Ancak bilhassa şehit derneklerinin, gazilerimizin farklı kategorilere bölündükleri, aralarında ayrımcılık yapıldığı tarzında yoğun şikayetler var.Bunların doğru olup olmadığı hususunda görüşleriniz nedir. Aynı samimiyeti sizden de bekliyoruz.” sorusunu sordu.

https://twitter.com/umityardim1961/status/1300026052534824961?s=20

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri