Ana SayfaTürkiyeÜmit Yardım'dan Serdar Çam'a yanıt: Diplomasinin rasyonalite işi olduğunu düşünüyorsa bunu üyesi...

Ümit Yardım’dan Serdar Çam’a yanıt: Diplomasinin rasyonalite işi olduğunu düşünüyorsa bunu üyesi olduğu yönetime telkin etmeli

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ümit Yardım’dan eski TİKA Başkanı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam’ın İsrail – Türkiye ilişkilerine ilişkin Twitter üzerinden yayımladığı akışa (flood) tepki geldi. Yardım, Serdar Çam’a Twitter üzerinden bir yanıt verdi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, kişisel Twitter hesabı üzerinden yayımladığı akışta rasyonelite vurgusu yapmış, “İyi niyetle,mazlumların sesini dünyaya duyurmaya yönelik çok uluslu yolculardan 10yolcunun tamamı ve 56yaralının çoğunluğu Türk olması düşündürücüdür. Bu katliamla Devletimizin onuru incitilmiştir.Birkaç cepheden geliştirilmiş bir tuzağın içine yolcular ve devletimiz itilmiştir” ifadelerini kullanarak tepkilerin odağı olmuştu.

Serdar Çam’ın kişisel Twitter hesabı üzerinden yayımladığı flood şuradan okunabilir.

Şühedaya övgülerle başlayıp son 10 yılda İsrail’in adımlarının faturasını Mavi Marmara’ya bağlamak insafsızlıktır!

Gelecek Partisi’nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Yarım da, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam’a tepki gösteren isimler arasında yer aldı. Yardım, kişisel Twitter hesabı üzerinden verdiği yanıtta şunları söyledi: “KTB Bk.Yrd. S. Çam İsraile dair mesajlarında diplomasinin duygusallık değil rasyonalite işi olduğunu düşünüyorsa bunu üyesi olduğu yönetime telkin etmeli.Yoksa şühedaya, övgülerle başlayıp son 10 yılda İsrail’in attığı adımların faturasını M. Marmara’ya bağlamak insafsızlıktır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri