Ana SayfaTürkiyeÜmitcan Uygun'un abisi: Güvendiğiniz devlet bir yere kadar yanınızda

Ümitcan Uygun’un abisi: Güvendiğiniz devlet bir yere kadar yanınızda

Gözaltında olan Ümitcan Uygun'un abisi "Güvendiğiniz devlet bir yere kadar yanınızda" şeklindeki mesajıyla herkesi şok etti.

Gözaltında olan Ümitcan Uygun’un abisi “Güvendiğiniz devlet bir yere kadar yanınızda” şeklindeki mesajıyla herkesi şok etti.

Aleyna Çakır’ın ölümüyle ilgili davada yargılanan ancak uyuşturucu madde kullandığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşması sonrası ‘uyuşturucu kullanımını özendirmek’ suçunda 6 ay hapiste kalan Ümitcan Uygun, 18 gün önce tahliye edilmişti. Uygun bu kez de Esra Hankulu’nun evinde ölü bulunmasıyla ilgili olarak gözaltına alındı. Uygun’un abisi sosyal medyadan kardeşini koruyarak, tehditler savurdu: Cezanızı ben veririm, güvendiğiniz devlet bir yere kadar yanınızda.

Ankara’da Aleyna Çakır olarak bilinen 21 yaşındaki Sema Esen’in ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada şüpheli olan Ümitcan Uygun, uyuşturucu madde kullanırken çekilen videonun sosyal medyada yayılmasıyla birlikte ‘uyuşturucu kullanımını özendirmek’ suçundan tutuklanmıştı. Uygun, tahliye edildikten 18 gün sonra önceki gece evinde ölü bulunan 25 yaşındaki Esra Hankulu’nun ölümüyle ilgili 2 kişiyle birlikte gözaltına alındı. Uygun’un abisi gazetecilere ve sosyal medya paylaşımları yapanlara tehditler yağdırdı.

Uygun’un sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda, “İlle de bizi, beni karşınıza alıyorsanız katlanırsınız, cezanızı ben veririm, güvendiğiniz devlet bir yere kadar yanınızda” denildi.

Sizin devletiniz benim kardeşime ne yapabilir?

Paylaşımlarda, “Kardeşime yapılan uygunsuz iftiralardan arınacaktır. Sabır diliyoruz sadece! Bu boş beleş gelen mesajlara itibar etmeyiniz. Medya farelerini tek tek ben bu olaydan sonra kişisel görüşeceğim onlarla. Ne kadar delikanlılar göreceğiz. Diz çöktüreceğim hepsine diz. Analarından erdiği sütü haram edeceğim onlara haram. Sadece bu olay aydınlatıldıktan sonra görüşmek üzere. Köpek gibi yalvaracaklar. Köpek tasmasıyla gezdireceğim o fareleri ben sokakta.

Sizin devletin benim yumruğum kadar etmez. Sizin devletiniz, sizin halkınız benim kardeşime ne yapabilir? Suçsuz yere kimse kimseye bir şey yapamaz. İlle de bizi, beni karşınıza alıyorsanız katlanırsınız, cezanızı ben veririm. Ben abisi olarak her zaman ve her koşullarda yanında olmaya devam edeceğim. Sizin burada yazdığınız yorumlar beni durduramaz boşuna. Ama sizi bulursam tasmayla gezdiririm önce o büyüklerinizden başlarım, güvendiğiniz devlet bir yere kadar yanınızda.” ifadesi kullanıldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri