Ana SayfaTeknolojiÜniversite-Sanayi İşbirliği için ilk adım

Üniversite-Sanayi İşbirliği için ilk adım

Hükümetin 100 Günlük Eylem Planı’nda yer alan 2023 yılı öncelikli alan hedefleri kapsamında, sanayide ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağı için hazırlanan proje ilk sonuçlarını verdi. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından başlatılan ve üniversite-sanayi işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında Sanayi Doktora Programının İmza Töreni ve belge takdimi gerçekleştirildi.

Atatürk Üniversitesi adına ise Rektör Ömer Çomaklı

Ankara’da düzenlenen programa, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve Atatürk Üniversitesi adına ise Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı katıldı.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Ömer Çomaklı ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank etkinlikle bir araya geldi.

Sanayide ihtiyaç duyulan doktora derecesine sahip nitelikli insan kaynağının, üniversite-sanayi işbirliğiyle yetiştirilmesine yönelik olarak Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Köksal Esentürk ile ATA Teknokent’te firması bulunan ARAS Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi yürütücülüğünde başvuruda bulunulan ve kabul edilen projenin belgesi verildi.

Program kapsamında Bakan Mustafa Varank ve TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal tarafından projeleri desteklenen üniversite ve firmalara törenle belgeleri takdim edilirken, Atatürk Üniversitesi adına da Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı belgeyi teslim aldı.

Atatürk Üniversitesinin Yeni Nesil Üniversite misyonu kapsamındaki projelerin en önemlilerinden biri olan üniversite-sanayi iş birliğinin tüm hızıyla devam ettiğini belirten Rektör Çomaklı, alınan belgesi üniversite-sanayi iş birliğinin ilk meyvesi olduğunu söyledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz