Ana SayfaTürkiyeÜniversiteler fuhuş evi diyen Ebubekir Sofuoğlu'na soruşturma açıldı

Üniversiteler fuhuş evi diyen Ebubekir Sofuoğlu’na soruşturma açıldı

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Akit TV yayınında üniversiteler için "Üniversiteler neredeyse fuhuş evleri" ifadeleri kullanan Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında soruşturma başlatılacağını söyledi

Akit TV’de yayınlanan Sabri Balaman’ın sunduğu “Derin Kutu” programına Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu da konuşmacı olarak katıldı.

Sofuoğlu, Z kuşağını eleştirirken, üniversitedeki derslere katılımın düşük olduğunu ifade etti.

Bir dönem AK Parti’den milletvekili aday adayı da olan Sofuoğlu konuşmasının devamında üniversiteler için “Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri” diye konuştu. Programdaki diğer konuklar ise Sofuoğlu’na sözlerine “Hocam yapmayın. Biraz ağır oldu” karşılığını verdi. Sofuoğlu ise “Gelin ben sizi gezdireyim. Siz nerede yaşıyorsunuz” diye yanıt verdi.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ise konuya ilişkin sosyal medya hesabından konu ile ilgili açıklamada bulundu. Rektör Savaşan, “Üniversitemiz Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun ulusal bir kanalda yapmış olduğu açıklamaların kabul edilmesi ve hoş görülmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Söz konusu konuşma ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri