Ana SayfaTürkiyeÜnlü komedyen Şahan Gökbakar'dan faizlere tepki geldi: Faizlerin yüzde 14'e indiği falan...

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar’dan faizlere tepki geldi: Faizlerin yüzde 14’e indiği falan yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın düşük faiz ısrarına rağmen bankaların hala faiz oranlarını yüksek tutmasına bir tepki de Şahan Gökbakar’dan geldi. Gökbakar, “Faizlerin yüzde 14’e indiği falan yok” dedi.

Merkez Bankası’nın politika faizini indirmesine rağmen banka faizlerinin hala yüksek olmasına tepki gösteren Şahan Gökbakar, “Bankalar bildiğini okuyor gibi. Bu niye böyle sizce değerli ekonomistler?” dedi.

Komedyen ve oyuncu Şahan Gökbakar, Merkez Bankası’nın politika faizini yüzde 14’e indirmesine rağmen bankaların faiz oranını yüksek tutmasına sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. Gökbakar, “Faizlerin yüzde 14’e indiği falan yok. MB faizi indiriyor ama bir tek kendi indiriyor herhalde? Bankalar bildiğini okuyor gibi” dedi.

Şahan Gökbakar, Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Faizlerin yüzde 14 e indiği falan yok bu arada. Bugün bankalardan 32 gün yüzde 19 ve yüzde 19.25 gibi fiyatlar almış bizim muhasebe. Kur korumalıda ise yüzde 17. Yani MB faizi indiriyor ama bir tek kendi indiriyor herhalde? Bankalar bildiğini okuyor gibi. Bu niye böyle sizce değerli ekonomistler?”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri