Ana SayfaTürkiyeÜnlü profesörden flaş açıklama: Eninde sonunda ilan edilecek

Ünlü profesörden flaş açıklama: Eninde sonunda ilan edilecek

Prof. Dr. Dilaver Özturan “Eninde sonunda karantina ilan edilecek; ne kadar erken yaparsak yangını o kadar küçükken söndürürüz” açıklamasında bulundu.

Prof. Dilaver Özturan, CNN Türk’te yayınlanan ‘Mercek Altında’ gazeteci Abdülkadir Selvi’nin “Evde kalın diyorlar ama işe gidenler var’ diyorsunuz. Alınan önlemlerde belli ki eksikler olduğunu düşünüyorsunuz. Nedir bu eksiklikler bize bir anlatır mısınız?” sorusuna”Bu söylediklerim siyasi değil. Muhalefetten ve iktidardan tek bir şey istiyorum. Eninde sonunda karantina ilan edilecek çünkü gidişat parlak değil. Ne kadar erken yaparsak yangını o kadar küçükken söndürme şansımız var” dedi.

Özturan, muhalefet partilerin de iktidarın da şu anda ‘aklın yolu bir’ mantığıyla hareket etmesi gerektiğini, hiçbir partinin siyasi kazanç elde etmeye çalışmaması gerektiğini söyledi.

“Hekim olarak söyleyecek tek bir şeyim var lütfen evde kalın” diye Özturan, “Ama bunu söylerken inandırıcı olmam lazım. O da herkesin evde kalmasıdır” diye konuştu.

“Şu anda Türkiye’de iki yerde olmak istemezdim” diyen Özturan, “Birincisi bilimsel kurul; eminim bilimsel kurul bunu öneriyordur çünkü… İkincisi yönetici kısımda olmak istemezdim çinkü ekonomik ve siyasi bir sürü dengesi var bunun” ifadesini kullandı.

Dilaver Özturan, “Hep yüzde seksenden bahsediyoruz. Bizim derdimiz o yüzde 20. Onları korumak zorundayız” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri