Ana SayfaTürkiyeÜsküdar Belediyesi'nin hedefinde Validebağ Korusu var: 500 araçlık otopark için bayram sonrası...

Üsküdar Belediyesi’nin hedefinde Validebağ Korusu var: 500 araçlık otopark için bayram sonrası kazma vurulacak

AK Partili Üsküdar Belediyesi, Validebağ Korusu'nu talan etmek istiyor

Rantın hedefindeki İstanbul Anadolu yakasının en büyük ikinci yeşil alanı olan Validebağ Korusu talan edilmek isteniyor. Rehabilitasyon adı altında koruda bulunan futbol sahasının 500 araçlık otopark yapılmak istenmesine tepki gösteren Validebağ Gönüllüleri ile AK Partili Üsküdar Belediyesi karşı karşıya geldi. Rehabilitasyon Projesi kapsamında koruda otopark, ışıklandırma gibi projelerle alan ranta açılmak isteniyor.

Üsküdar Belediyesi’nin bayramdan sonra alana girerek talana başlayacağını öne süren Validebağ Gönüllüleri oluşumu, bölgenin 1’inci derece sit alanı olduğunun altını çizdi. Gönüllüler, “Rehabilitasyon derken iyileştirme adı altında korunun ranta açılması hedefleniyor” dedi.

“Eski projenin ismini değiştirip önümüze koydular” şeklinde açıklamada bulunan Validebağ Gönüllüleri, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Millet Bahçesi Projesi adı altına bir projeleri vardı şimdi adı değişti Rehabilitasyon Projesi oldu. Ancak Validebağ Korusu’nu ranta kurban etmeyeceğiz. Hiçbir talana müsaade etmeyeceğiz. Mücadele edeceğiz.”

AK Parti iktidarı doğayı katlediyor

Validebağ Gönüllüleri, sözlerini şu ifadelerle noktaladı: “500 araçlık otoparktan, 175 elektrik direğinden söz ediliyor. Bu canlı tabiatın yok olması demektir. Daha öncede belirli yerlerde ‘rehabilitasyonlar’ yaparak büfe açtılar şimdi oralar çöl oldu. Çim bile çıkmıyor. Ellerini atıp rehabilite ettikleri yer çölleşiyor. AK Parti iktidarı ülkeni dört bir yanında doğayı katlediyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri