Ana SayfaTürkiyeUsta Radyocu açıkladı: Davutoğlu’nun devletin zirvesindeki diğer isimlerden farkı...

Usta Radyocu açıkladı: Davutoğlu’nun devletin zirvesindeki diğer isimlerden farkı…

Best FM’den ayrılarak Gelecek Partisi’ne katılan Usta Radyocu Ufuk Karcı, Çağlar Cilara’nın konuğu oldu. Basın özgürlüğüne dair de açıklamalarda bulunan Karcı, Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu’nun röportaj yaptığı devletin zirvesindeki diğer isimlerden ayıran bir özelliğini kamuoyuyla paylaştı.

Davutoğlu ile Başbakanlığı döneminde yayın yaptıklarını söyleyen Karcı, şu açıklamalarda bulundu:

“Sayın Davutoğlu Başbakan iken kendisiyle 28 Ekim 2015 tarihinde, yani 1 Kasım seçimlerine birkaç gün kala Malatya’da yayın yapmıştık. 7 Haziran’da önemli bir seçim döneminin atlatıldığı, partisinin tek başına iktidar çoğunluğunu kaybettiği kritik bir dönemde bir Başbakan ile yayın yapacaktım. Dolayısıyla devletin zirvesiyle yaptığım yayınlardan önceki deneyimlerimden hareketle, bir danışmanının yayından önce gelerek ‘Şu konuları konuşmayalım, bunu gündeme getirmeyelim, beyefendi bunlardan hoşlanmıyor’ diye bir baskı yapmasını bekliyordum. Fakat böyle bir şey olmadı. Tüm sorularımı özgürce sordum ve yanıt aldım. Daha sonra da kendisiyle farklı yayınlar yaptık ve o dönemde de böyle bir baskıyla asla karşılaşmadım. Bu büyük bir özgüvendir”

Davutoğlu’nu Gelecek Partisi’ni kurmaya taşıyan süreç hakkında da değerlendirmelerde bulunan Karcı, Davutoğlu’nun denetlenebilir bir hükümet yapısı kurmak istediğini, yapmak istediklerini gerçekleştiremeyince AK Parti’nin dışında kaldığını ve Gelecek Partisi’ne böyle ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz