Ana Sayfa Magazin Uyanış: Büyük Selçuklu 27. Bölüm fragmanı izle! Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölüm...

Uyanış: Büyük Selçuklu 27. Bölüm fragmanı izle! Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Uyanış: Büyük Selçuklu 27. Bölüm fragmanı izle! TRT1’in büyük bir ilgiyle takip edilen Uyanış: Büyük Selçuklu’nun bu akşam 26. Bölümü ekrana geldi. Dizinin sevenleri 27. Bölüm fragmanını aratmaya başladı. Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Tüm detaylar haberimizde…

Uyanış: Büyük Selçuklu 27. Bölüm fragmanı izle! TRT1’in büyük bir ilgiyle takip edilen Uyanış: Büyük Selçuklu’nun bu akşam 26. Bölümü ekrana geldi. Dizinin sevenleri 27. Bölüm fragmanını aratmaya başladı. Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Tüm detaylar haberimizde…

Uyanış: Büyük Selçuklu 27. bölüm ön izleme

Uyanış: Büyük Selçuklu 27. Bölüm fragmanı izle

Uyanış: Büyük Selçuklu 27. Bölüm fragmanı henüz yayınlanmadı. Yayınlanınca haberimizden ulaşabilirsiniz.

Uyanış: Büyük Selçuklu konusu

Uyanış: Büyük Selçuklu, Akli Film imzalı, yönetmenliğini Sedat İnci’nin yaptığı, senaryosu Serdar Özönalan tarafından kaleme alınan tarih ve kurgu türündeki Türk televizyon dizisi. Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun devlet yapısını, siyasi olaylarını, savaşlarını ve Melikşah’ın hayatını ele almaktadır.

Aşkla, sırla ve mücadele ile yoğrulmuş destansı bir yolculuk…

Melikşah, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün ardından tahta geçer. Aynı gün çok sevdiği Kıpçak hatunu Başulu’yu doğum yaparken kaybettiği haberini de almıştır. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı sebebiyle yeni doğan bebek, devletin devamlılığı için tehlike arz ediyordur. Melikşah için bu durum çok zor olsa da onu bir daha görmemek ve sormamak üzere Nizamülmülk’e teslim eder.

Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan aldığı Selçuklu Devleti’nin gücünü doruklara çıkarır. Fakat Selçuklu büyüdükçe düşmanları da hem devletin içinde hem de dışında çoğalmaktadır.

Doğumundan itibaren kaderinin devletle bir yazıldığı, ölene kadar da tek gayesinin devlete hizmet olacağı düsturuyla yetişen Sencer, yıllarca aldığı eğitimle idealist bir kahramana dönüşür ve bu kahramanlıklar onu Sultan Melikşah’ın fedaisi yapar. Nizamülmülk’ün en güvendiği adamlarından olan Sencer, devleti için tüm zorlu görevleri üstlenmeye hazırdır.

Melikşah ve Sencer türlü tehlikeler ile mücadele ederken en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi irfan sahibi kişiler olacaktır.

Diğer tarafta Karahanlı hanedanından gelen asil soylu Terken, Melikşah’ın hatunu olmanın verdiğii güçle devlete hâkim olmak istiyordur. Fakat onun bu ihtiraslarının karşısında devletin Baş Hatunu olan Melikşah’ın anası Seferiye, Melikşah’ın oğlu Tapar’ın Hatunu olan Gevher ve saraya gelişiyle dengeleri değiştirecek olan asil Türkmen kızı Elçin olacaktır.

Selçukluyu yıkmaya yeminli Hasan Sabbah, devlete hâkim olmak isteyen Terken’in kurduğu tehlikeli entrikalar ve hepsinin ortasında amansız bir mücadeleye giren Sencer’in Turna ile yaşayacağı fırtınalı aşk…

Dizinin oyuncu kadrosu özel olarak ata binme, ok atma ve kılıç kullanma eğitimleri almıştır. Dizi oyuncuları Kazakistan merkezli Ulusal Aksiyon Şirketi tarafından eğitilmektedir.

Uyanış: Büyük Selçuklu oyuncuları

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu kadrosunda Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Gürkan Uygun, Ekin Koç, Leyla Lydia Tuğutlu, İlker Kızmaz, Mehmet Özgür, Cemal Toktaş, Osman Sonant, Sevda Erginci, Murat Garipağaoğlu, Bülent Alkış, Çiğdem Selışık, Ali Gözüşirin, Leyla Feray, Serdar Kılıç, Volkan Keskin, Mehmet Bozdoğan, Ertuğrul Postoğlu, Nik Xhelilaj, Janbi Ceylan, Şifanur Gül, Pınar Töre, Emre Erçil, Muhammed Emre Kaya, Egemen Yavuz, Beyzanur Mete yer almaktadır.

 

Takip Et

20,210BeğenenlerBeğen
18,112TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri