Ana SayfaTürkiyeUygur Türkleri’nin Ankara’ya alınmamasına Gelecek Partisi’nden tepki: Herhalde Çin büyükelçiliği engellenmesini istemiştir

Uygur Türkleri’nin Ankara’ya alınmamasına Gelecek Partisi’nden tepki: Herhalde Çin büyükelçiliği engellenmesini istemiştir

Türk diplomasisinin emektar isimlerinden Ümit Yardım, Uygur Türkleri’nin Ankara’ya alınmamasına tepki gösterdi.

Çin’in toplama kamplarında hapsedilen aileleri için Ankara’da basın açıklaması yapmak için yola çıkan 18 Uygur Türkü Ankaraya alınmadı.

Şehrin girişinde polis tarafından durdurulan Uygur Türkleri, “Kamu düzenini tehdit ettikleri” gerekçesiyle İstanbul’a geri gönderildi.

Uygur Türklerinin Ankara’ya alınmamasına, sosyal medyadan çok sayıda tepki gelirken, anlamlı bir tepki de Gelecek Partisi’nden geldi.

Emekli diplomat ve Gelecek Partisi Dış İlişkiler Başkanı Ümit Yardım, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Dünya mazlumlarının, Türklerin, müslümanların vb. güya koruyucusu olma iddianızın (!) Uygurları kapsamadığı birkez daha görüldü. Herhalde Çin büyükelçiliği engellenmesini istemiştir. Sn. M. Çavuşoğlu herhalde bir açıklama yapacaktır. Milletimiz bunları unutmayacak.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri