Ana SayfaDünyaUzun masanın nedeni Macron'un DNA'sı

Uzun masanın nedeni Macron’un DNA’sı

Putin ile Macron’un Kremlin’de upuzun bir masada basına görüntü vermeleri çok konuşulmuştu. Liderlerin upuzun masaya oturmalarının nedeni nihayet belli oldu.

Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştirilen Rusya Devlet Başkanı Putin ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron zirvesindeki uzun masa dikkat çekmişti. Fransa Cumhurbaşkanına yakın kaynaklar, Macron’un Rusya tarafından uygulanacak PCR testini yaptırmayı kabul etmediğini belirtirken, “Cumhurbaşkanının DNA’sına el koymalarını kabul edemedik” ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un geçtiğimiz Pazartesi günü gerçekleştirdiği görüşme esnasında oturulan ‘uzun masa’ dünya gündemine otururken sosyal medyadan da eğlenceli paylaşımlar yapıldı. İki dünya liderinin Ukrayna krizini görüşmek için 4 metre uzunluğundaki masada oturmalarının nedeni ise merak konusuydu.

Reuters’ın Macron’a yakın iki kaynağa dayandırdığı habere göre; görüşme sırasında kullanılan uzun masanın nedenin PCR testi krizi olduğu ortaya çıktı.

 

MACRON, KREMLİN’İN İSTEDİĞİNİ REDDETTİ

Macron’un, Rusya’ya geldiği sırada Kremlin’in koronavirüs (Kovid-19) testi yapılması talebini reddettiği, bu nedenle Putin’den uzakta oturtulması için söz konusu masanın kullanıldığı aktarıldı.

Geçtiğimiz Pazartesi günü, Ukrayna krizini konuşmak üzere Fransa Cumhurbaşkanı başkent Moskova’ya gelmiş, Rus lider ile karşılıklı oturdukları masa gündem olmuştu.

Dünya basınında ise 4 metre uzunluğundaki masanın karşıt uçlarında oturan iki liderin görüntüleri sonrasında Putin’in diplomatik bir mesaj göndermek isteyebileceği öne sürülmüştü.

‘MACRON’A SEÇME HAKKI VERİLDİ’

Fransa cumhurbaşkanının sağlık protokolü hakkında bilgisi olan iki kaynak ise, Rusya’da Macron’a bir seçim hakkı verildiğini söyledi.

Rusya’da PCR testine girmesi halinde Vladimir Putin’e yakın olabileceği söylenen Macron ise bu teklifi reddederek sosyal mesafe kontrolünde görüşmeyi gerçekleştirmek istediği aktarıldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri