Ana SayfaTürkiyeVahdettin İnce: Biz Kürtler PKK ile ilintili değiliz. Biz PKK'dan dolayı iniltiliyiz,...

Vahdettin İnce: Biz Kürtler PKK ile ilintili değiliz. Biz PKK’dan dolayı iniltiliyiz, inliyoruz!

Çağlar Cilara’nın YouTube kanalına konuk olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Vahdettin İnce, Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz günlerde Gelecek Partisi’ne yönelik ithamlarına yanıt verdi.

Gelecek Partili İnce, “Şahsen, bütün arkadaşlarım adına da rahatlıkla söylüyorum. Biz Kürtler PKK ile ilintili değiliz. Biz PKK’dan dolayı iniltiliyiz, inliyoruz! İnim inim inliyoruz. PKK’nın oluşturduğu şiddet ortamından, PKK’nın estirdiği terörden ve PKK ile mücadeleyi bahane ederek ortaya çıkan çeşitli çetelerden inim inim inliyoruz. Bizim PKK ile bir ilintimiz yok. İniltimiz var. Üzerimize alınmıyoruz. Bence bunun söylenmesinin tek sebebi paniktir, telaştır. Bölge halkı, iki kıskaca yani çekiç ile örs arasına sıkıştırılıp dövülen halk, PKK ve devletin güvenlikçi politikaları arasında sıkışmış, kalmış ve bir çıkış arıyor.”

Gelecek Partisi telaşa sevk etti!

İnce, sözlerini şöyle sürdürdü: Gelecek Partisi, söylemleriyle, yaklaşımıyla, duruşuyla bu cendereyi kıracağını, bunu parçalayıp atacağını, bu algıları paçavraya çevireceğini gösterdi ve bu da bunları istismar edip bundan nemalanan ve buradan iktidar devşiren kesimleri telaşa sevk etti. Meselenin özü, mahiyeti bundan ibarettir.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Vahdettin İnce’nin konuk olduğu programın tamamı aşağıdaki linkten izlenebilir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri