Ana SayfaTürkiyeVahdettin İnce: 'PKK ile ilintili' nitelemesine muhatap olmamak için Güneydoğu'dan göç mü...

Vahdettin İnce: ‘PKK ile ilintili’ nitelemesine muhatap olmamak için Güneydoğu’dan göç mü etmeli insanlar ya da mesleksiz, vasıfsız mı olmalı?

Sayın Bahçeli “Davutoğlu’nun kurucular kurulunda 20-25 kadar Güneydoğu’da siyaset yapan, meslek sahibi olan ve PKK ile ilintili olan insanlar var. Esas mesele bu” demiş. Esas mesele olan hangisi? Güneydoğu’da siyaset yapmak mı? Meslek sahibi olmak mı ya da PKK ile ilintili olmak mı? Yoksa hepsi birden mi? Mesela Güneydoğu’da siyaset yapanların sayısı kaç olsaydı mesele olmayacaktı? Bu noktada hangi meslekler sorun teşkil etmezdi? 

Karadenizli olup da siyaset yapmak mesele değilse neden Güneydoğulu açısından mesele olsun? Meslek sahibi olmak Egeliler için de mesele mi? Onlar için olmuyorsa Güneydoğu’da yaşayanlar için neden olsun? PKK ile ilintili olmak ne demek? Güneydoğulu ve meslek sahibi olmak anlamında mı kullanılmıştır? Yoksa hem Güneydoğu’da siyaset yapmak hem meslek sahibi olmak üstelik Kürt olmak PKK ile ilintili olmak için yeterli bir delil midir? “Hem Kürt hem şoför mahalli” mi demek istiyor Sayın Bahçeli? Sayın Bahçeli bunları da izah ederse memnun oluruz. “PKK ile ilintili” nitelemesine muhatap olmamak için Güneydoğu’dan göç mü etmeli insanlar ya da mesleksiz, vasıfsız mı olmalı? Bütün bunlar derin muammalar ve ben şahsen işin içinden çıkamıyorum.

Bu muammayı çözemiyorum ama bir şeyi çok net anlıyorum: Gelecek Partisi’nin ülkeyi bütünleştiren, kardeşliğini pekiştiren, vatandaşlar arasında ayırım gözetmeyen, adil, eşitlikçi, hukuk esaslı, vicdan ve merhamet temelli politikaları birilerini fena halde telaşlandırıyor. PKK’nın Kürtlerin, FETÖ’nün de Müslümanların tepesinde demoklesin kılıcı gibi sallandırılmasının devri geçti. Kürtler ve Türkler, Aleviler ve sünniler milletimizin tüm kesimleri bir arada barış içinde yaşamaya devam edeceğiz. Bu geleceği kimse engelleyemeyecektir. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri