Ana SayfaTürkiyeVahdettin İnce: Türk milletinin kahraman evlatları, sizi tekrar dalgalanmak üzere bir rüzgar...

Vahdettin İnce: Türk milletinin kahraman evlatları, sizi tekrar dalgalanmak üzere bir rüzgar gibi bekleyen bir bayrak var!

Gelecek Partisi'nin İstanbul'da Dünya Ayakta, İktidar Sessiz! Doğu Türkistan Sahipsiz Değil! adlı toplantıda söz alan Vahdettin İnce, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu

Gelecek Partisi, bugün İstanbul’da Dünya Ayakta, İktidar Sessiz! Doğu Türkistan Sahipsiz Değil! adlı bir toplantı düzenledi.

Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı işkence ve asimilasyona karşı farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen toplantıya Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ev sahipliği yaparken Genel Başkan Yardımcıları Vahdettin İnce ve Selçuk Özdağ da birer konuşma yaptılar. Toplantıya ayrıca Türkiye’de yaşayan Doğu Türkistanlı derneklerin temsilcileri ile Türk Dünyası’ndan STK mensupları da katılım sağladı.

Toplantıda söz alan Gelecek Partisi’nin İnsan Haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vahdettin İnce, Türkiye’nin Türk ve İslam dünyasındaki rolüne dikkat çekti. İnce, Türklerin şu anda dünyanın herhangi bir bölgesinde mağduriyet içinde olmasının herkesi yaralıyor olmasına rağmen çok da önemsenmemesi gerektiğine vurgu yaparak “Bu millet, eğer sosyolojiden, tarihten anlıyorsam bu millet yeniden rüzgar gibi esecek ve İslam ümmetinin bu durgun coğrafyasını, bu Orta Asya’yı, bu Arap milletini, çevredeki diğer bütün milletlere yeniden medeniyet aşılayacak bir kıvama getirecektir” diye konuştu.

İnce, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu milletin evlatlarına bu boynu büküklük yakışmaz. Bu millet yeniden ayağa kalkacaktır. Yeniden o uzak diyarlardaki milletlerin o eski onurlu kimliklerine kavuşmalarını sağlayacaktır.”

Vahdettin İnce, “Türk milletinin kahraman evlatları, siz bugün bu mağduriyeti, bu mazlumiyeti yaşıyor olabilirsiniz. Sizi tekrar dalgalanmak üzere bir rüzgar gibi bekleyen bir bayrak var. O bayrağı düşünerek bu mazlumiyetlerin, bu mağduriyetlerin geçici olduğunu düşünün” diyerek sözlerini noktaladı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri