Ana SayfaTürkiyeVahdettin İnce'den o küfürlere tepki: Başak Demirtaş Hanımefendiye ahlaksız, iğrenç saldırıyı nefretle...

Vahdettin İnce’den o küfürlere tepki: Başak Demirtaş Hanımefendiye ahlaksız, iğrenç saldırıyı nefretle kınıyorum

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Başak Demirtaş hakkında cinsiyetçi saldırılarda bulunan şahıs hakkında gözaltı kararı verirken saldırıya bir tepki de Vahdettin İnce’den geldi.

Gelecek Partisi İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Vahdettin İnce, Selahattin Demirtaş’ın eşini hedef alan hakaretlere tepkisini twitter’dan dile getirdi.

Savcılık harekete geçti

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan açıklamada, söz konusu paylaşımı yapan şüphelinin kimliğinin belirlendiği ve hakkında gözaltı kararı verildiği belirtildi.

Ne olmuştu?

Başak Demirtaş, Vedat Yazıcı isimli bir kişi tarafından sosyal medyada cinsiyetçi saldırılara maruz kaldı. Demirtaş’ın hedef gösterilmesine “Başak Demirtaş Seninleyiz” etiketiyle tepki gösterildi.

Adalet Bakanı da tepki gösterdi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’a yönelik çirkin paylaşıma böyle tepki gösterdi.

“Başak Demirtaş’a yönelik çirkin paylaşımı kınıyor, bu ahlaksız ve tahkir edici eylemi en ağır şekilde lanetliyorum. Bir insanın onuru, iffet ve haysiyeti her şeyin üzerindedir. Hukuk, bu terbiyesiz ve provokatif sözlere karşı gereğini yapacaktır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri