Ana SayfaTürkiyeVali Okay Memiş Erzurum'un kanaat önderleriyle buluştu

Vali Okay Memiş Erzurum’un kanaat önderleriyle buluştu

Erzurum Valisi Okay Memiş, Hınıs ilçesinin kanaat önderlerini valilik binasında ağırladı. Kanaat önderlerine, ilçeye bağlı köy yollarının onarılacağını müjdesini veren Vali Memiş, valilik olarak tüm vatandaşlara eşit mesafede olduklarını söyledi.

Hınıs kaymakamı Bülent Ay ilçenin ileri gelenlerinden oluşan heyet Vali Memiş’i valilik binasında ziyaret etti. Memiş ziyaretçilerine Hınıs’ı daha önce ziyaret ettiğini ve Hınıs’ın bulunduğu konum açısından çevre il ve ilçelerinin merkezi konumunda olduğunu belirtti. Memiş “İlçe ziyaretinde Hınıs’ın çok kadim bir yerleşim yeri olduğunu gözlemledim. İnsanın genel durumuna baktığımda ziyadesiyle memnun oldun” dedi.

Vali Memiş Gençlerin, çocukların terbiyeyi aile de, kültürü ve okullarda ve mahallede öğrendiğini vurguladı.

Vali Okay Memiş Erzurum'un kanaat önderleriyle buluştu

Köy yollarının tamamını onaracağız

Büyükşehir belediyesinin ilçede önemli çalışmalar yaptığını belirten Memiş. Köy yollarının asfaltı konusunda biraz eksiklerinin olduğunu anlattı. Vali Memiş “Bu konuda valiliğimiz bütçesinden ağırlıklı olarak güney ilçelerimizin köy yollarını asfaltlanması için çalışmalar yapacağız. Bu anlamda kaymakam arkadaşımıza da talimat verdim öncelikle grup yollarını yapacağız. Bu yıl köy yollarının en az yüzde 70’ni asfaltını bitireceğiz. 2 yıl içerisinde de tamamını bitireceğiz” diye konuştu.

Etle tırnak olmuşuz

Devlet olarak tüm vatandaşlara eşit mesafede olduklarını dile getiren Vali Memiş “Aldığımız eğitim, ailemizden gördüğümüz terbiye, dinimiz bize emrettiği hükümler herkesin kucaklamamızı gerektiriyor. Kimse doğarken ailesini seçmiyor. 1997-1999 yıllarında terörün yoğun olduğu dönemlerde Bingöl Genç kaymakamlığı yaptım. Orada çok güzel işlere imza attığımızı düşünüyorum. Bizim farklılığımız zenginliğizdir. Biz bunu kesinlikle böyle görüyoruz biz artık etle tırnak olmuşuz” ifadelerini kullandı.

Ziyaret karşılıklı görüşlerin ardından sona erdi.

Haber ve fotoğraf: Ozan Canlı

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz