Ana SayfaTürkiyeVali yardımcısı Tolga Polat annesini ve kardeşini öldürdü

Vali yardımcısı Tolga Polat annesini ve kardeşini öldürdü

Tolga Polat kimdir, annesini ve kardeşini neden öldürdü? Basında yer alan cinayet haberinin ardından vali Tolga Polat kimdir merak konusu oldu.

Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat kimdir? Vali yardımcısı Tolga Polat’ın annesini ve erkek kardeşini neden ve nasıl öldürdüğü gizini koruyor.

Neden ve nasıl öldür?

Vali yardımcısı Tolga Polat, avukatlık yapan kardeşi Altuğ il annesi İkbal Polat’ı, tabancayla vurarak öldürdü.

Bu korkunç olay neden gerçekleşti? İddialar şu şekilde… Polat ailesinin miraslık tarla davası öncesi konuşmak için bir araya geldiler. Ancak bir tartıma çıktı. Cinayet de bu tartışma esnasında işlendi.Vali Yardımcısı Polat gözaltına alınırken, öldürülen anne ve oğlunun cansız bedeni Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Tolga Polat kimdir?

Vali Yardımcısı Tolga Polat 1975 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adana İlinde tamamladıktan sonra 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazanarak 1996 yılında mezun oldu. 

1998 yılında Maliye Bakanlığı’nın açtığı sınavı kazanarak Adana Defterdarlığında Milli Emlak Müdürlüğünde memuriyet hayatına başladı.

2000 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mersin Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Adana-Yumurtalık ve Hatay-Altınözü İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerini yürüttü. 

2003 yılındaki Kaymakamlık Kursunu başarı ile tamamlayarak, kurs sonrasında sırasıyla Adana-Aladağ, Kars-Susuz, Niğde-Çamardı Kaymakamlıkları, Bingöl ve Erzincan Vali Yardımcılığı ile Hatay-Yayladağı Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat evli ve 3 çocuk babasıdır. 

Ne olmuştu? Cinayet nasıl işlendi

Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat erkek kardeşi ve annesini tabancayla vurarak öldürdü.

Edinilen bilgiye göre, Tolga Polat, Adana’nın merkez Seyhan ilçesi Kurtuluş Mahallesi’nde bulunan annesinin evinde bilinmeyen bir sebeple cinnet getirerek kardeşi Altuğ ve annesi İkbal Polat’ı tabancayla vurdu.

İkbal ve Altuğ Polat olay yerinde hayatını kaybetti. Tolga Polat’ın o sırada evde olan babasının durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri