Ana SayfaTürkiyeVe Ahmet Davutoğlu sahaya iniyor

Ve Ahmet Davutoğlu sahaya iniyor

Erken seçmi iddialarına her gün bir yenisi eklenirken Gelecek Partisi, parti teşkilatlanmalarında vitesi yükseltti. Davutoğlu, olası bir erken seçim senaryosuna hazırlıksız yakalanmamak için sahaya iniyor.

Siyasi partilerin seçimlere katılabilmesi için illerin en az yarısında oy verme gününden en az altı ay evvel teşkilat kurmuş ve büyük kongrelerini yapmış olması veya Türkiye Büyük Millet Meclisinde grubu bulunması şart. Bir ilde teşkilatlanma, merkez ilçesi dahil o ilin ilçelerinin en az üçte birinde teşkilat kurmayı gerektiriyor.

Tarafsız Haber Ajansı’nın aktardığına göre siyasi kulislerde erken seçim iddiaları konuşulurken Aralık ayında kurulan Gelecek Partisi, teşkilatlanma çalışmalarını hızlandırdı.

Gelecek Partisi’nde Haziran ayının sonuna kadar örgütlenmenin tamamlanması planlanıyor

Büyük kongre zamanı

Büyük Kongrenin de Haziran sonu Temmuz sonuna kadar yapılması hedefleniyor.

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı binasının açılışı 16 Şubat’ta saat 14.00’te gerçekleştirilecek. Açılışı Davutoğlu yapacak. Daha sonra Ankara, Konya, İzmir, Manisa, İzmir, Sakarya, Elazığ, Malatya il başkanlığı binalarının açılışı olacak.

Tarafsız Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre Davutoğlu partisinin il binalarının açılışının çoğuna katılacak. İl binasının açılışının ardından şehri dolaşacak, vatandaşla bir araya gelecek, akşam halka açık konferansa katılacak. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri