Ana SayfaTürkiyeVe Ali Babacan Bolu'da sahaya indi

Ve Ali Babacan Bolu’da sahaya indi

Uzunca bir süredir adı yeni parti iddialarıyla anılan hatta partisinin adının bille netleştiği konuşulan Ali Babacan’ın Bolu’da önemli isimlerle görüştüğü iddia edildi. Yeni parti iddiası hakkında ser verip sır vermeyen Babacan’ın tatil için gittiği Bolu’da önemli bir isimle temas kurduğu belirtildi.

AK Parti’den koparak 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma çalışmalarına start veren eski ekonomi bakanı Ali Babacan, Bolu’da bazı önemli isimlerle temasa geçti.

Bolu’nun yerel sitesi Özgür Bolu’nun aktardığına göre, AK Parti’nin küskünlerini yeni kurulacak olan partide toplamayı hedefleyen Babacan yeni temaslar kurdu. Ali Babacan’ın kurmaylarından önemli bir ismin de bu hafta içi Bolu’ya giderek yeni oluşum için temaslarda bulunduğu ileri sürülmüştü.

Hafta sonu tatili için ailesiyle birlikte Abant’a giden Ali Babacan’ın göl kenarındaki bir oteli tercih ettiği öğrenildi. Babacan’ın Bolu ziyareti esnasında yeni parti için Bolu’dan önemli bir isimle görüştüğü ifade edildi.

Bolu Abant Türk siyasi tarihinde kritik bir öneme sahip. Abant genellikle yeni siyasi oluşumlarda ön görüşme ve istişareye ev sahipliği yapmasıyla biliniyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz