Ana SayfaTürkiyeVe Pelikan hamlesini yaptı! İşte Bahçeli'ye çekilen videolu operasyon

Ve Pelikan hamlesini yaptı! İşte Bahçeli’ye çekilen videolu operasyon

Devlet Bahçeli'nin de parçası olduğu dönemin, hükümetin çok sert şekilde eleştirildiği videonun Pelikancılar tarafından paylaşılması, pek çok soru işaretini de beraberinde getirdi.

17 Ağustos depreminin bir kez daha siyasete alet edildiği Pelikan videosu ilginç bir alt metne sahip. Devlet Bahçeli’nin de parçası olduğu dönemin, hükümetin çok sert şekilde eleştirildiği videonun Pelikancılar tarafından paylaşılması, pek çok soru işaretini de beraberinde getirdi.

17 Ağustos depreminin yaşandığı zamanda görev yapan 57. hükümetin bir parçası da Devlet Bahçeli’ydi.

Pelikancıların 17 Ağustos depreminde yaşanan trajediyi konu ederek AK Parti’yi yüceltme çabası ilginç bir tartışmaya kapı araladı. Türkiye’de çok acı hatıralar bırakan 17 Ağustos depremindeki siyasi kompozisyon nasıldı? Dönemin Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Bülent Ecevit, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından 3 Mayıs 1999’de görevlendirildi. ANAP ve MHP ile birlikte koalisyon hükümeti kuruldu. O trafik felaket yaşandığında hükümette ortaklarından biri de MHP ve Bahçeli’ydi.

Pelikancıların ünlü ismi Hilal Kaplan’ın kişisel twitter hesabından paylaştığı eski Türkiye videosu tartışma yarattı. Eski Türkiye’nin lanetlenmesi, eleştirilmesi, tarihin çöplüğüne atılması konusunu işleyen 17 Ağustos deprem videosu kafalarda soru işareti yarattı.

Bosphorus Global adlı vakıf tarafından işletilen Yekvucut’un twitter hesabından Devlet Bahçeli’nin de parçası olduğu dönemin yerin dibine sokulması “Pelikancılar Bahçeli’ye karşı” yorumlarını beraberide getirdil.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri