Ana SayfaTürkiyeVe Ümit Özdağ İyi Parti'den ihraç edildi! İşte ilk açıklama

Ve Ümit Özdağ İyi Parti’den ihraç edildi! İşte ilk açıklama

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu için "FETÖ'cü" imasında bulunan Ümit Özdağ, partiden ihraç edildi. Özdağ parti teşkilatlarının talebi doğrultusunda disipline sevkedilmişti.

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu için “FETÖ’cü” imasında bulunan Ümit Özdağ, partiden ihraç edildi. Özdağ parti teşkilatlarının talebi doğrultusunda disipline sevkedilmişti.

Gazeteci ve eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş, İyi Parti’den ihraç edilen Ümit Özdağ’ın ihraç gerekçesini aykırı bulduğu için mahkemeye başvuracağını duyurdu.

Özdağ ile konuştuğunu belirten Yarkadaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Özdağ, ihraç gerekçesini hukuka aykırı bulduğu için mahkemeye götüreceğini ve tüm delilleri de mahkemeye sunacağını söyledi. Özdağ, kesinlikle bir parti kurmayacağını, Abdulkadir Selvi’nin doğru yazmadığını da ekledi.” ifadesini kullandı.

Süreç nasıl bu noktaya geldi?

Ümit Özdağ İyi Parti yönetimini, “HDP ile gizli anayasa görüşmeleri yürütmekle” suçlamış, ayrıca AK Parti ile İyi Parti arasında da bir süredir gizli yeni anayasa çalışması olduğunu savunmuştu. Genel Başkan Meral Akşener her iki iddiayı da yalanlamıştı. AK Parti’li isimler de görüşme iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirmişti.

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu için “FETÖ’cü” imasında bulunduğu gerekçesiyle parti teşkilatlarının talebi doğrultusunda disipline sevk edilen İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın partiden ihraç edildiği açıklandı. Kararın oy birliğiyle alındığı belirtildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri