Ana SayfaDünyaVenezuela açıkladı: Yakalanan ABD’liler Maduro’yu kaçıracaktı

Venezuela açıkladı: Yakalanan ABD’liler Maduro’yu kaçıracaktı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ülkeye girerken yakalanan ABD’lilerin sorgu sırasında kaydedilen videosunu Twitter hesabından paylaştı.

Yakalanan isimlerden biri olan Luke Denman, Venezuela’da yapılacak eylemlerin SilverCorp CEO’su Jordan Goudreau tarafından planlandığını söylediği videoda, Kolombiya’da bir grup Venezuelalı’yı eğitip ardından eylem için Venezuela’ya gideceklerini belirtiyor.

Goudreau’nun operasyon karşılığında 50 bin ila 100 bin dolar ödeyeceğini söyleyen Denman, videoda Venezuela’ya gelme amaçlarına ilişkin, “Jordan’dan (Goudreau) aldığım tek talimat, Maduro’yu uçağa kadar güvenli bir şekilde götürebilmemiz için havaalanının kontrolünü ele geçirmemdi.” ifadelerini kullanıyor.

SilverCorp ile Venezuela’da kendini geçici Devlet Başkanı ilan eden Juan Guaido arasında yapılan anlaşmayı gösteren Denman, videoda Goudreau’nun ABD Başkanı Donald Trump için çalıştığını, eylem için silah ve teçhizatların da kendilerine ABD’li güvenlik şirketi SilverCorp tarafından verildiğini belirtiyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri