Ana SayfaTürkiyeSabah'ın Pelikancı tayfası Veyis Ateş'i yaylım ateşine tuttu! Peki ama neden? Asıl...

Sabah’ın Pelikancı tayfası Veyis Ateş’i yaylım ateşine tuttu! Peki ama neden? Asıl hedefleri kim?

İsmail Saymaz ile canlı yayına çıkmasının ardından Sabah gazetesinin Pelikancı isimleri ağız birliği etmişçesine Veyis Ateş'i hedef aldı.

İsmail Saymaz’ın “Dinledim” demesine rağmen Veyis Ateş’in ısrarla ve net şekilde reddettiği 10 milyon euro olayı Sabah gazetesinde ilginç yankılar buldu. Sabah gazetesinin Pelikancı isimleri ağız birliği etmişçesine Veyis Ateş’i hedef aldı. Kaçak Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro istemekle itham edilen Veyis Ateş’in 10 gün sonra ilk kez çıktığı canlı yayında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile olan yakınlığı önemli bir başlık oluşturmuştu. Pelikancı isimlerin o programın ardından Ateş’i hedef almaları manidar bulundu.

Sedat Peker‘in, 6 Haziran Pazar yayımladığı 9’uncu videoda, Veyis Ateş’in Sezgin Baran Korkmaz’a ait otelde ücretsiz kaldığını ve kara para aklamakla suçlanan Baran Korkmaz için arabuluculuk yaptığını ileri sürmüştü.

Veyis Ateş’in Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon avro istemediğini söylemesi üzerine İsmail Saymaz “Doğru söylemiyorsun” diyerek telefon konuşmasını dinlediğini açıkladı. Ateş’in iddiaları yalanlamasının ardından canlı yayına bağlanan Sezgin Baran Korkmaz, “Veyis Ateş’in benle konuşmasını kanıtlayamazsam yarın uçak bileti alıp Türkiye’ye döneceğim. Yalan söylüyor, gözümün içine baka baka yalan söylüyor. Benden kimin için para istediğini açıklaması lazım. 20 sene de geçse bunun mücadelesini vereceğim” dedi.

Serhat Albayrak’ın yazarları yaylım ateşi başlattı

İstifa eden eski Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın abisi olan Serhat Albayrak’ın yönettiği Sabah Gazetesi’ndeki Pelikancılar Veyis Ateş’i sert şekilde hedef alan mesajlar paylaştı.

Örneğin Melih Altıok, “Ortada çok ciddi ve delilli ithamlar var… Ama hiç ilgimizi çekmediği halde, Veyis Ateş’in abartılı jest mimikleri eşliğinde hayat hikayesini anlatmasını dinliyoruz” dedi.

Sabah’ın haber koordinatörü Kenan Kıran ise “Sezgin Baran Korkmaz’ın, “ablam” dediği gazeteciyle irtibatını anlatması engellendi…” dedi.

Pelikancı Hilal Kaplan da Kenan Kıran’ın ” “Sezgin Baran Korkmaz’ın, “ablam” dediği gazeteciyle irtibatını anlatması engellendi…” sözlerini twitter’dan paylaştı.

A Haber yorumcusu Cemil Barlas ise “Dün gece yalanın doğrunun kriteri değişti; eğer utanmazsan yalan değildir…” diyerek Veyis Ateş’e göndermede bulundu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri