Ana SayfaTürkiyeVeysel Eroğlu'ndan 'ikinci kez cenaze namazı'na yalanlama

Veysel Eroğlu’ndan ‘ikinci kez cenaze namazı’na yalanlama

Orman ve Su İşleri eski bakanı AK Partili Veysel Eroğlu Afyon’un Dinar ilçesinde İdlib şehitlerimizden Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin’in geçtiğimiz cumartesi günü cenaze namazına katılmış, sosyal medyaya düşen bir video ise büyük bir tartışma yaratmıştı.

Söz konusu videoda Veyse Eroğlu’nun cenazeye geç kaldığı ve kendisi geç kaldığı için cenaze namazının tekrar kılındığı iddia edilmişti.

Eroğlu, bu gelişmeler üzerine kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Veysel Eroğlu, açıklamasında “İdlib şehitlerimizden Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin’in geçtiğimiz Cumartesi günü Dinar’da kılınan cenaze namazının benim isteğimle tekrar kılındığı haberleri tamamen yalandır. Dinar’daki şehidimizin cenaze merasimine Afyonkarahisar’dan ve çevre illerden büyük bir katılım olmuş, vatandaşlarımız meydanlara sığmamıştır. Kahraman şehidimizin bazı akrabaları ve silah arkadaşları cenaze namazına yetişemediği için ikinci defa cenaze namazı kılınmıştır. Esasen bunun dini açıdan bir mahzuru da yoktur. Kahraman şehidimizin ikinci defa cenaze namazının kılınmasının benim talebimle olduğu kuyruklu yalandır. Bu haberi ortaya atanları Allah’a havale ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri