Ana SayfaTürkiyeVideo Haber|Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanı Mevlüt Çakan: Sefalet had safhada iken...

Video Haber|Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanı Mevlüt Çakan: Sefalet had safhada iken şatafattan taviz vermeyenler geldiği yeri unutmuştur!

Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanı Mevlüt Çakan, haftalık değerlendirme toplantısı için kameraların karşısına geçti. Çakan'ın gündeminde ilçenin sorunları ile turizm sektörünün pandemi döneminde artan sıkıntıları vardı

Sözlerine iktidarın yozlaşmasına dikkat çekerek başlayan Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanı Mevlüt Çakan, “18 yıl önce yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele söylemi ile yola çıkan iktidar partisi. Artık bugün yoksulluğun sebebi, yolsuzluğun merkezi ve yasakların belirleyicisi haline gelmiştir. İktidar partisinin yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklar konusunda umut olacak bir söylemi, bir vaadi kalmamıştır.” dedi.

Pandemi süreciyle birlikte Alanya’daki binlerce turizm emekçisinin işsiz kaldığına dikkat çeken Çakan, “Aziz milletim diyerek yola çıkan iktidar partisi bugün milleti yok saymaktadır. Yapılan yanlış politikalar ile meydana gelen gelir adaletsizliği, zenginleri daha zengin, maalesef ama maalesef fakirleri ise daha fakir hale getirmiştir. Turizm bölgesi olan Alanya’da yaşanan pandemi ile birlikte istihdam azalmış bir çok turizm ve bağlı sektörlerde çalışan işçiler işsiz kalmıştır.” ifadelerini kullandı.

Turizme Kısa Çalışma Ödeneği yok!

Mevlüt Çakan, iktidarın pandemi dönemindeki turizm politikalarını da şu sözlerle eleştirdi: “Turizm sektöründe çalışan birçok işçi de kısa çalışma ödeneğinden yararlanamamıştır. Pandemiden etkilenen birçok esnaf kepenk kapatmış, gelir elde edemediği gibi ödemek zorunda olduğu vergi, kredi ve kiralarla baş başa kalmıştır. Esnafa destek adı altında hibe yerine kredi verilmiştir. Şimdi ise bu kredilerin ödeme zamanı yaklaşmaktadır. Esnaf kepenk kapattığı ve gelir elde edemediği için bu kredileri ödeme imkanı yoktur. Devleti yönetenler vatandaşı yalnız bırakmış ve dertlerine derman olamamıştır.”

Önce davranışlarıyla örnek olsunlar!

Devlet kademelerindeki israf ve şatafata da vurgu yapan Gelecek Partili Çakan, şöyle konuştu: “Son yapılan ÖTV zamları ile birlikte vatandaşın sırtında olan vergi yükü daha da artmıştır. Bu zamların kısmen yerli üretim araçlara rağbeti arttıracağı söylense de bu samimi bir söylem değildir. Devlet kurumlarında kullanılan tüm araçlar bu yerli üretim araçlardan temin edilir ve vatandaşa örnek olunursa bu konudaki düzenlemenin samimi olduğu söylenebilir. Ancak devlet kurumları vatandaşa yerli üretimi teşvik ve tavsiye ederken herhangi bir bakanlıktaki herhangi bir daire başkanı, milyonlarca liralık bir makam aracı kullanıyor ise bu samimiyetsizliktir. Devlet yönetmek keyfiyet değil ciddiyet gerektirir.

Devleti yönetmek her şeyden evvel dürüstlüğü, şeffaflığı, gösterişten uzak ve halka yakın olmayı gerektirir. Eğer ki bir devlet yöneticisi yanı başında yokluk, sefalet had safhada iken şatafatlı bir yaşantı sürmeyi tercih ediyorsa bu halk nezdinde kabul edilebilecek bir durum değildir. Vatandaş haklarını gözetmeyen, korumayan devlet yöneticileri; onları seçen Aziz Millete karşı sorumlu olduklarını unutmamalıdır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri