Ana SayfaTürkiyeYa satın alma gücü? Erdoğan: Milli gelirimiz 11 kat, asgari ücret 16...

Ya satın alma gücü? Erdoğan: Milli gelirimiz 11 kat, asgari ücret 16 kat arttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde “İşçilerle Buluşma” programına partisinin ekonomik başarıları hakkında açıklamalar yaptı.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Emeği ile, alın teri ile beden gücü ile çalışmanın hem yorgunluğunu hem de bu şekilde evine helal rızık götürmenin verdiği manevi hazzı çok iyi biliyoruz. Çalışmak kadar emeğinin karşılığını hakkıyla almanın ne kadar önemli olduğunun gayet farkındayız. Belediye başkanlığı döneminde sorumluluğunu üstlendiğimiz her yerde ve her makamda çalışanların haklarının teslimi için gayret gösterdik. Gerektiğinde bütçe imkanlarını zorlama, gerektiğinde başka kalemlerden fedakarlık yapma pahasına tercihimizi hep çalışanların emeklerinin karşılığını verme istikametinde kullandık. İmkan mümkün arasında bir denge kurma mecburiyetinde kalıyoruz.

Ülkemizin potansiyeline, milletimizin çalışkanlığına güvenerek çıtayı sürekli daha yükseğe çıkarıyoruz. Türkiye’nin istihdam sayısını 9,5 milyon artırırken, çalışanların gelir seviyesini katbekat yükselttik. Milli gelirimiz TL olarak yaklaşık 11 kat yükselirken, asgari ücretin 16 kata yakın artması bunun en somut örneklerinden biri.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri