Ana SayfaTürkiyeYAŞ öncesi Hulusi Akar'ı küplere bindiren gelişme İsmail Metin Temel Paşa'yla mı...

YAŞ öncesi Hulusi Akar’ı küplere bindiren gelişme İsmail Metin Temel Paşa’yla mı ilgili?

Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi, “YAŞ’la ilgili bir söylenti vardı, Akar’ın küplere bindiğini söylemekle yetineceğim” şeklinde bir yazı yazdı. Ancak bütün soru işaretlerin ortada bıraktı. Hulusi Akar’ı YAŞ öncesi küplere bindiren gelişme İsmail Metin Temel Paşa ile ilgili olabilir mi?

3 yıl erken terfi alıp orgeneralliğe yükseltilen Metin Temel PKK ile mücadele büyük başarılarıyla adından söz ettirmiş bir paşaydı.

Büyük başarıyla yürütülen Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarının sorumluluğunu da yine İsmail Metin Temel üstlenmişti. Ancak flaş bir kararla görevden alınıp Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı’na atandı.

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık ettiği Yüksek Askeri Şura’da gözler, alınacak atama kararlarında olacak. Elbette İsmail Metin Temel’de.

Abdulkadir Selvi, Hürriyet’teki yazısında “YAŞ’la ilgili bir söylenti vardı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın küplere bindiğini söylemekle yetineceğim. Akar, birlik ve beraberlik görüntüsü vermek için komutanlarla birlikte olduğu bir fotoğraf karesini servis ettirdi.” demişti.

Daha önce Metin Temel Paşa ile Hulusi Akar arasında gerginlik olduğu, Akar’ın Temel’i istemediği yönünde haberler çıkmıştı

Bu söylentiler Selvi’nin yazısındaki Hulusi Akar vurgusuyla yan yana okununca, YAŞ’tan İsmail Metin Temel Paşa hakkında yeni bir karar çıkması muhtemel gibi görünüyor.

Fikert Bila da Metin Temel’e dikkat çekti

Hürriyet’in eski yayın yönetmeni Fikret Bila, T24’teki yazısında Metin Temel için şunları yazmıştı:

Merak edilen bir diğer komutan da Orgeneral İsmail Metin Temel. Suriye operasyonlarını yöneten Temel yıldızı parlamış bir komutanken, Genelkurmay Başkanlığı ile yaşadığı bir görüş ayrılığı nedeniyle ordu komutanlığından alınıp Genelkurmay Denetleme Kurulu Başkanlığı’na getirildi. YAŞ toplantısında emekli edilmedi. Şimdi merak edilen Orgeneral Temel’in yeniden ordu komutanlığı veya başka bir aktif göreve atanıp atanmayacağı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz