Ana SayfaTürkiyeYasaklı meydana çıktılar: En büyük beka sorunu sizsiniz

Yasaklı meydana çıktılar: En büyük beka sorunu sizsiniz

CHP’nin miting yapmasına izin verilmeyen Mersin’deki Cumhuriyet Meydanı’na bu kez Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener birlikte çıktı. Son derece sert açıklamaların yapıldığı törende coşku büyüktü.

CHP lideri Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Akşener, Mersin Büyükşehir Belediyesi Temel Atma Töreni’nde konuştu. Akşener, “13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacak” derken, Kılıçdaroğlu ise “Sandık bugün olmazsa yarın gelecek” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin Büyükşehir Belediyesi Temel Atma Töreni’nde konuştu.

“EN BÜYÜK BEKA SORUNU SİZSİNİZ”

İlk olarak Akşener konuştu:

“2017’den 2018’e, 2018’den 2022’ye kadar gelirleriniz azaldı. Çocuklarınızın işsizliği çoğaldı. Kayırmacılık dibine vurdu. Bu sene çiftçi buğdayı için gübre atamadı. Ekmeğimizi çaldılar, hayatımızı da çaldılar. Şimdi öyle bir sistemle yönetiliyoruz ki bakanlar emir eri, müsteşarlık kavramı gitti. Bu ülkenin hafızası gitti. Beka diyorlar, bu ülkenin hafızasını götürdünüz. Bundan büyük beka sorunu mu olur? En büyük beka sorunu sizsiniz.

“SORUMLU ERDOĞAN VE UCUBE SİSTEMDİR”

5 maaş alan utanmadan 6’ncısını istiyorsa bu tek adam sistemini sonucudur. Yandaş kayırma ortadaysa, senin çocuğun mülakatta 86 puanla eleniyorsa bu ülkede çok büyük bir sorun var demektir. Bu sorunun sorumlusu bu tek adam sistemini isteyen sayın Erdoğan ve ucube sistemdir.

Belediyeler eliyle şehirlerde zenginler ve fakirler oluşmuş. Zenginler AK Partili, fukaralar her partili olmuş. Bu harami düzeni hep birlikte yıkacağız. 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacak.

Sayın Erdoğan’a sesleniyorum. Burada bir miting yaptın. Sonra sayın Kılıçdaroğlu’nun mitingine izin vermedin, onu da gördük. Şimdi burada Mersinlinin teveccühü var. Mersinli burada ve bir mesaj veriyor. Milletle bilek güreşi yapa yapa ayakta kalan bir siyaset olmamıştır. Size domates, yarım simit ye diyenlerin kendileri ne yiyor?”

ic.jpg

“SAKIN OLAN UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN”

Akşener’den sonra Kılıçdaroğlu konuştu:

“Benim umudum sizlersiniz. Bu meydanda miting yapmamıza izin vermemişlerdi. Demek ki meydan dolabiliyor. Demek ki halk değişim istiyor. Demek ki halk adalet istiyor.

Sayın Akşener, bugün yaşadığımız tabloyu çok güzel açıkladı. Evlerde tencerenin kaynamadığını, büyük sorunların olduğunu ifade etti. Sizlerden sadece bir isteğim var. Sakın ola umutsuzluğa kapılmayın.

Emeklinin, işsiz gençlerin, ev kadınlarının derdini biliyorum. Bu ülke zengin bir ülke, bu ülke güçlü bir ülke. Gençlerimiz umutsuz. Acaba yurt dışına gidersem daha iyi koşullarda çalışabilir miyim diye düşünüyorlar.

“HAKKI, HUKUKU BERABER GETİRECEĞİZ”

5 yıl içinde İstanbul’un nüfusu 2 buçuk milyon azalacak. Bu bölge Akdeniz’in en görkemli bölgesi haline gelecek. 5 yıl içinde bu bölgede katma değeri yüksek ürünler üretilmeye başlanacak. Yeterli kaynağımız var. Kaynağın nereye harcanacağını siyasi otorite belirler. İktidar diyor ki yandaşlara ayırılacak. Biz diyoruz ki vatandaşlara ayırılacak.

İlk kez sandığa gidecek gençlere bir sözüm var. Cumhuriyet tarihine çok değerli bir miras bırakacaksınız. Önünüze sandık gelecek ve ilk kez oy kullanacaksınız. Ve ilk kez otoriter bir yönetimi değiştireceksiniz. Sandığa gideceksiniz, demokrasinin tarihini yazacaksınız. Sandık bugün olmazsa yarın gelecek.

Hakkı, hukuku beraber getireceğiz. Herkesin inancına, herkesin kimliğine, herkesin yaşam tarzına saygı göstereceğiz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri