Ana SayfaTürkiyeYaşar Okuyan'dan ilginç Devlet Bahçeli çıkışı

Yaşar Okuyan’dan ilginç Devlet Bahçeli çıkışı

Yaşar okuyan, dün saldırıya uğrayan ve linçten son anda kurtulan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında söyledikleri büyük tartışma yaratan MHP lideri Devlet Bahçeli hakkında ilginç ifadeler kullandı. Yaşar Okuyan, “Devlet Bahçeli 1980’lerde arabasında silahlarla yakalanıp karakola bile ifadeye çağrılmayan biri” dedi.

Devlet Bahçeli, Ankara’daki şehit evinde önce yumruklu saldırıya uğrayan ardından linç edilmeye çalışılan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında “Sen ne yaptın da o adamı yumruk attıracak hale getirdin” yorumunda bulunmuştu. Bu sözlere Yaşar Okuyan’dan karşılık geldi.

Siyasi kariyerine MHP ile başlayan ardından Özal’ın ANAP’ında kurucu kadroda yer alan Yaşar Okuyan, Devlet Bahçeli hakkında “12 Eylül 1980 öncesinde de görevli idi bugün de görevli” diye konuştu.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Bahçeli’ye twitte’an şu sözlerle seslendi:

“12 Eylül 1980 öncesinde de görevli idi, bugün de görev devam ediyor… Arabasında yakalanan silahlar ve mermiler ile karakola bile ifadeye çağrılmayışının sebebini açıkla…”

Bahçeli: Her türlü tedbiri alarak gitmeliydi

Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun saldırıya uğramasının ardından “Bir siyasi partinin lideri nereye nasıl gideceğine kendisi araştırmalı, danışmanlarına sormalı, parti yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunulmalı. Ve ondan sonra da eğer gitmeyi çok uygun bir zemin olarak görüyorsa her türlü ihtimalin de tedbirini alarak gitmesi lazımdı.” ifadelerini kullanmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz