Ana SayfaTürkiyeYasemin Dora Kurtkaya: İktidarın ülkeye verebileceği bir şey kalmadı

Yasemin Dora Kurtkaya: İktidarın ülkeye verebileceği bir şey kalmadı

Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, Medya Notu'na ilinin teşkilatlanma süreçlerinden kadına şiddete kadar birçok konuda çarpıcı değerlendirmelerde bulundu

Ülkeye verebilecekleri bir şey kalmadı

Yasemin hanım size göre siyasette Gelecek Partisi’ne neden ihtiyaç var?

Siyasette kutuplaşmanın arttığı, siyasi üslubun değiştiği, bu tür siyaset yapılması sonucu ekonominin, dış politikanın yıpranması, zarar görmesi, hukukun, adaletin ve demokrasinin artık tartışılır olması, ülkemizin sorunlarının çözümü yerine sorunları çözmeyip de sorunlardan beslenenlerin çoğalması, nepotizmin siyasetin her tarafına nüfuz etmesi, bu tür siyasetin ve siyasetçilerin de ülkeye verebilecekleri bir şeyin kalmaması, herkes için hukukun üstünlüğü, herkes için adalet, herkes için özgürlük, herkes için demokrasi, herkes için güven, eşit gelir dağılımı, herkes için huzur, algıyla değil bilgiyle siyaset diyen, “yurtta sulh, cihan da sulh” diyebilen bir akıma ihtiyaç vardı o da Gelecek Partisi oldu.

Bartınlının derdiyle dertleniyoruz

Bize Bartın’daki teşkilatlanma ve saha çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bartın, Genel Merkezimiz tarafından ilk atanan on ilden biridir. Gerek Genel Başkanımız sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun tanınırlığı ve güvenilirliği, gerek bizlerin tanınırlığı ve güvenilirliği kıymetli hemşehrilerimiz tarafından partimiz teveccüh edilip talep görmüştür. Bu sayededir ki il kongremizi büyük bir coşkuyla Genel Başkanımızın katılımı ile gerçekleştirdik. Bartınlı hemşehrilerimiz de Genel Başkanımız ile hasbihal etme fırsatı buldu. Genel Başkanımızın sıcaklığına ve samimiyetine yakından şahitlik ettiler. Bu sayededir ki bütün ilçelerimizin atamalarını yaptık. Üç ilçemizin kongrelerini tamamladık. Bir ilçemizin kongre hazırlıklarını yapıyoruz. Belde başkanlarımızı belirleyip atamalarını yapıyoruz. Ne kadar hızlı bir çalışma gibi görünse de seçici davranıyoruz. Yol arkadaşlarımızı gönüllü ve siyaset yapmak gayretinde olan arkadaşlarımızdan seçiyoruz. Yapılacak ilk seçimlerde Bartın teşkilatı olarak tam kadro olarak sahaya inecek kadroları oluşturmak için çaba sarf ediyoruz. Biz Bartın teşkilatı olarak siyasette kılcal damarları oluşturmanın gayreti içerisindeyiz. Siyasetin bize yüklediği rutin görevler haricinde mümkün olduğunca hemşehrilerimizle hasbihal ediyoruz, dertleriyle dertleniyoruz, acılarına ve sevinçlerine ortak oluyoruz.

Gerçek çözüm kaliteli eğitimciler ve din adamlarıyla sağlanabilir

Ülkemizde artan kadına yönelik şiddetin çözümü size göre nasıl sağlanabilir?

Gönül ister ki ülkemizde ve dünyada kadına şiddet ve kadın cinayetleri konularının konuşulmaması. Fakat ülkemizin de böyle bir gerçeği var. Kimisi töre adı altında, kimisi çok seviyordum söylemi adı altında, kimisi aile baskısı altında ülkemizde kadına karşı uygulanan fiziki, psikolojik, ruhsal ve bedensel şiddetleri her gün duyuyoruz. Bence toplumun her kesiminin bilinçlendirilip artık kadın erkek ayrımcılığının ortadan kaldırılması sağlanmalıdır. Kadınlarımızda her şeyden önce bir ferttir. Bir de şu söylemleri değiştirmek lazım: ‘Erkek erkektir ne yapsa yeridir’, ‘Kadın kadınlığını bilecek’ kavramındaki tarif edilen kadın nasıl bir kadındır. Bu ülkede bakanlık yapmış birisi çıkıp taciz ve tecavüz olayları karşısında bir kereden bir şey olmaz dedi bu da medyaya yansıdı. Ülkemizde yine medyaya yansıyan şeylerin ufak çocuklara yaptıklarını, söylenenleri günlerce takip ettik. Bence bu olayların önünü kesmek için cezalar kısa vadede caydırıcı olabilir. Fakat gerçek çözümün kaliteli eğitimciler ve kaliteli din adamları ile olacağına inanıyorum. Kadını küçük gösteren, küçümseyen televizyon programlarının engellenmesi veya bu tür programlara yaptırım uygulanması çözüm olacaktır.

Bize vakit ayırdığınız için teşekkür ediyor çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Ben de sizlere kendimizi ifade etme şansı verdiğiniz için teşekkür ederim.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri