Ana SayfaTürkiyeYaşlı kurt AK Parti'deki erimeyi gördü ve blöfünü yaptı

Yaşlı kurt AK Parti’deki erimeyi gördü ve blöfünü yaptı

Sabah yazarı Mehmet Barlas, anketlerde AK Parti'nin oranları düşük çıktığı için onları güvenilmez ilan etti.

AK Parti’nin ve Erdoğan’ın oyları yüksek çıktığında anketleri köşesinde paylaşan Mehmet Barlas, son aylarda üst üste düşük çıkan oranlar nedeniyle fikrini değiştirdi. Barlas artık anketleri hiç güvenilir bulmuyor.

Yaklaşık 3 ay önce Erdoğan’a desteğin yüzde 58’lerde olduğu anket sonucu üzerine yazı yazan yandaş yazar Mehmet Barlas, AK Parti oyları yüzde 35’lere düşünce anketlere hiçbir zaman güvenmediğini açıkladı.

Son günlerde yapılan pek çok kamuoyu araştırmasında AK Parti’nin oy oranının yüzde 30-35 aralığına gerilediği ortaya çıkıyor. Öte yandan Ayasofya’nın açılması da AK Parti’ye sadece yüzde 0,2 oy kazandırdığı açıklandı

AK Parti’deki bu erimenin gerçekleri yansıtmadığını iddia eden Sabah yazarı Mehmet Barlas ise tarihte de hep anketlerde CHP’nin önde çıktığını ancak seçimleri rakiplerinin kazandığını öne sürdü.

Barlas’ın çark ettiği yazısından bir bölüm

Şimdi de yayınlanan nabız yoklamalarında, AK Parti’nin yüzde 35’lere düştüğü ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzde 40’lar oranında başarısız bulunduğu falan iddia ediliyor. Başta da söylediğim gibi bu nabız yoklamalarına karşı içimde derin bir güvensizlik var. Çünkü Türkiye’nin alt ve üst yapısını mucizevi şekilde yenileyen ve onun gerçeklerine mesela Kılıçdaroğlu’nun hayallerinin bile yetişemediği bu ortamda iddia edilen söz konusu eğilimlere nasıl güvenebiliriz?

Erdoğan faktörü
Yurtta da dünyada da Cumhurbaşkanı Erdoğan büyük itibar sahibi, ABD Başkanı Trump bile dünyadaki üç önemli liderden söz ederken Tayyip Erdoğan’ı da anlatıyor. Neyse… Bundan sonraki ilk seçim 2023’te olacağına göre, bekleyerek gerçeği görebileceğiz.

Ne değişti Mehmet Barlas?

Anketleri oldum olası güvenilir bulmadığını belirten Mehmet Barlas 17 Nisan’da kaleme aldığı “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verilen halk desteği yüzde 55.8’e yükseldi” başlıklı yazısında Metropoll Araştırma’nın “Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevini yapış tarzını onaylıyor musunuz?” sorusuna yanıt veren katılımcıların yanıtını ‘güvenilir’ bularak köşesine taşımıştı.

Barlas’ın Erdoğan ve AK Parti’ye desteğin yüksek çıktığı sonuçlar olduğunda anketleri güvenilir bulurkeni destek azalınca aynı anketleri güvenilmez bulması ise dikkat çekti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri