Ana SayfaTürkiyeYavaş dön Ersoy! Ümmet hızına yetişemiyor

Yavaş dön Ersoy! Ümmet hızına yetişemiyor

Pelikan Örgütü sempatizanı Ersoy Dede, hatırlanacağı gibi geçtiğimiz haftalarda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın alkış kampanyasına karşı çıkmış, bunun bir kışkırtma provası olabileceğini söyleyerek Bakan Koca’yı hedef göstermişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da eşi Emine Erdoğan ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin balkonlarından birisinde sağlık emekçilerini alkışlamasının ardından, Erdoğan’ın alkışlama videosunu içeren tweeti utanmadan sıkılmadan retweet ederek hayasızlığın, utanmazlığın, arlanmazlığın dibine vurmuştu.

Pelikan tetikçisi Dede, şimdi yeni bir dönüşe imza atarak yine izleyenleri kendisine hayran bıraktı. Ersoy Dede, Twitter hesabı üzerinden, “Anlamıyorum ki, İstanbul Belediyesi’ne neden para veriyoruz biz. Sosyal belediyecilik gereği bütçenin ilgili bölümünden destek olacaksanız olun. Diğer türlü İHH, Haluk levent falan yapıyor zaten. (Ki onlar bile para istemiyor kimseden. Vatandaş kendisi ulaşıp yolluyor” yazdı.

Pelikan sempatizanı ve tetikçisi Dede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ulusal çaptaki dayanışma kampanyasının ardından “Bütün milletvekillerine örnek olsun. BAŞKAN ERDOĞAN 7 MAAŞINI BAĞIŞLAMA KARARI ALDI.. Milletvekilliği hizmet makamıdır. Meslek ya da iş değildir. Bütün milletvekillerinin bu anlamlı kampanyaya destek olması lazım.” yazdı.

Dede, bunun üzerine gün içinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni hedef aldığı tweetini de silmeyi ihmal etmedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,683TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri