Ana SayfaTürkiyeYavuz Ağıralioğlu tartışmalara noktayı koydu: Cumhur İttifakı içine girmeyiz

Yavuz Ağıralioğlu tartışmalara noktayı koydu: Cumhur İttifakı içine girmeyiz

Devlet Bahçeli’nin Meral Akşener’e “Evine dön” çağrısı üzerine başlayan tartışmalara, İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu’ndan net yanıt geldi. Güçlendirilmiş parlamanter demokrasiyi istediklerini söyleyen Ağıralioğlu, Cumhur İttifakı içine girmeyeceklerini açıkladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e “Evine dön” çağrısında bulunmuş, Bahçeli’ye İYİ Parti cephesinden yanıtlar peş peşe gelmişti.

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ümit Dikbayır’ın, Bahçeli’ye yönelik “Biz zaten evimizdeyiz. Başkalarının kuyruğuna takılıp, evin yolunu kaybedenler düşünsün” şeklinde yanıt vermesi, büyük ses getirmişti.

“Bahçeli’nin Millet İttifakı’nı bölme çabaları” olarak yorumlanan çağrının ardından, İYİ Parti’nin konumu üzerine de tartışmalar başlamıştı. İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, tartışmalara da bir anlamda noktayı koymuş oldu.

Cumhur İttifakı içerisine girmeyeceklerini söyleyen Ağıralioğlu, şu ifadeleri kullandı:

Toptan ret cephesi değiliz. Memleketin hayrına olan işleri destekleriz. Ne AK Parti’nin düşmanı ne sayın Erdoğan’ın hasmıyız. Biz İYİ Parti olarak bu hesaba ortak olmayacağız. İYİ Parti olarak tek bir önerimiz var, Genel Başkanımız defalarca zikretti, güçlendirilmiş parlamenter demokrasi. Cumhur ittifakı içine girmeyiz

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri