Ana SayfaTürkiye"Yaz okulundan para kazanıyorum" diyen o rektöre Ayhan Sefer Üstün'den tepki

“Yaz okulundan para kazanıyorum” diyen o rektöre Ayhan Sefer Üstün’den tepki

Yaz okulundan para kazanmasıyla övünen rektör Refik Polat’a Gelecek Partili Ayhan Sefer Üstün “Hiç insafınız kaldı mı” sözleriyle tepki gösterdi.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ın okula para kazandırma yöntemi olarak yaz okulu örneğini vermesi tepki çekti. Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün, “Öğrenciler şikayet ederdi de konduramazdım” diyerek “Bu yok zamanda yaz okulu bahanesiyle öğrencilerin sırtından para kazanmak… Hiç insafınız kalmadı mı ?” eleştirisinde bulundu.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, katıldığı bir televizyon programında devletten para istediğini ancak alamadığını belirterek okulun farklı para kazanma yöntemlerini açıkladı.

Polat “Biz üniversite olarak, hele hele devlet üniversitesi olarak para nasıl kazanılır bunu öğrendim. Yani devletin bana yıllık verdiği yatırım bütçesi kadar belki o kadar ulaşmadı ama ona yakın bir miktarda ben para kazanıyorum. Uluslararası öğrencilerden kazanıyorum, formasyondan kazanıyorum, TÖMER’den kazanıyorum, yaz okulundan kazanıyorum, efendim gayrımenkul şeylerden kazanıyorum. Kiralarımdan kazanıyorum. Nereden baksan 14-15 milyon, eski parayla 14-15 trilyon… Sadece yaz okullarından bu sene 4 milyon lira para kazandım. Ben devletten gidiyorum Naci Ağbal’dan para istiyorum vermiyor” dedi.

‘HİÇ İNSAFINIZ KALMADI MI?’

Rektörün bu sözlerine tepki gösteren Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün “Öğrenciler şikayet ederdi de konduramazdım. Karabük Üniversitesi Rektörü’nün ifşaatları ile tam manasıyla öğrenmiş olduk. Bu yok zamanda yaz okulu bahanesiyle öğrencilerin sırtından para kazanmak. Hiç insafınız kalmadı mı ?” diye sordu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri