Ana SayfaTürkiyeYazıklar olsun! Yusuf Kaplan'a Şehir Üniversitesi tweet'ini sildiren siyasetçi kim?

Yazıklar olsun! Yusuf Kaplan’a Şehir Üniversitesi tweet’ini sildiren siyasetçi kim?

Yeni Şafak’taki köşesinde neredeyse her gün medeniyetçilik oynayan, medeniyetler kurup medeniyetler yıkan Yusuf Kaplan’ın kendi iradesiyle tek bir tweet bile atamadığı ortaya çıktı. Yusuf Kaplan bugün Şehir Üniversitesi’nin AK Parti eliyle kapatılmasına tepki göstermişti. Ancak Yusuf Kaplan’ın omzuna dokunan bir irade ondan o tweet’i silmesini istedi. Yılların koca entelektüeli Yusuf Kaplan da özür dileyerek o tweet’ini sildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile İstanbul Şehir Üniversitesi’nin faaliyet izni kaldırıldı ve kapatıldı. Yükseköğretim Genel Kurulunun, faaliyet izni kaldırılan İstanbul Şehir Üniversitesindeki öğrencilerin garantör üniversite Marmara Üniversitesine aktarılmasına karar verdiği bildirildi. 

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin Cumhurbaşkanı kararıyla kapatılmasına yönelik olarak, “Ülkenin medeniyet birikimini özümsemiş bir üniversitenin kapatılması vebaldir” tweetini silerek, “Önceki tweeti sildim. Silmek zorundaydım. Özür dilerim” ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan Twitter’da şunları yazdı:

“İstanbul Şehir Üniversitesi kapatılmış. Zaten çok berbat bir eğitim sistemi var ülkede. 40 yıllık bir birikimin siyasî mülahazalara kurban gitmesi kötü. Kurucularının siyasî konumu yanlış olabilir ama ülkenin medeniyet birikimini özümsemiş bir üniversitenin kapatılması vebaldir”

Yusuf Kaplan kısa süre sonra, söz konusu paylaşımını silerek, “Özür dilerim” dedi. 

Kaplan’ın özür mesajı şöyle:

“ÖZÜR 

Önceki tweeti sildim. Silmek zorundaydım. Özür dilerim. Bu kadar hakareti hak edecek biri değilim. Yanlışa yanlış, doğruya doğru, dedim hep. İlkem bu. Siyasetin de siyasetçilerin de peşinden koşturmadım. Beni bu kuyuya çekmeyin lüften. Derdim hakikat, gerisi teferruat”

https://twitter.com/yenisafakwriter/status/1277731723728609280

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri