Ana SayfaTürkiye"Yazmayacaksın ulan" dediler! Gazeteci Erk Acarer bıçaklı saldırıya uğradı

“Yazmayacaksın ulan” dediler! Gazeteci Erk Acarer bıçaklı saldırıya uğradı

Almanya'da bıçaklı saldırıya uğrayan gazeteci Erk Acarer, saldırganları tanıdığını söyledi. Erk Acarer saldırıda bir kişinin "Yazmayacaksın ulan" diye bağırdığını anlattı.

Almanya’da bıçaklı saldırıya uğrayan gazeteci Erk Acarer, saldırganları tanıdığını söyledi. Erk Acarer saldırıda bir kişinin “Yazmayacaksın ulan” diye bağırdığını anlattı.

Almanya’da evinde bıçaklı saldırıya maruz bırakılan gazeteci Erk Acarer, “Saldırganlardan biri ‘Yazmayacaksın ulan’ diye bağırıyordu. Olay sırasında tanıklar çok fazla arttığı için silah kullanamadılar” dedi.

Almanya’nın başkenti Berlin’de yaşayan gazeteci Erk Acarer, evinde bıçaklı saldırıya maruz bırakıldı. Acarer, saldırıyı Twitter hesabından “Berlin’de evimin içinde bıçaklı ve yumruklu saldırıya uğradım. Hayati bir riskim yok hastaneye gidiyoruz. Failleri biliyorum. Asla faşizme teslim olmayacağım. Kimse endişelenmesin bu günler geçecek!” diyerek duyurdu.

Saldırı sonrası gece sağlık durumu hakkında bilgi veren Acarer, “Sevgili dostlar, kafamın bazı yerlerinde şişlikler olduğu için müşahade altındayım şimdilik. Ben ve ailem güvenlik koruması altındayız. Hastane servisinde telefon zor çekiyor. Endişeye mahal yok en kısa sürede bilgi vereceğim” dedi.

Acarer, son olarak ise bugün Twitter yayınladığı bir video ile saldırıya ilişkin bilgi verdi. Sözlerine “Herkese selamlar biraz şeklimiz değişti ama düzelecekmiş. Hastaneden eve yeni döndüm. Başımdaki iki bölgede kırıktan şüphelendikleri için müşahede altında tuttular. Ama korktukları gibi olmadı. Açıklamalardaki gibi oturduğum binanın müşterek avlusunda silahlı üç kişinin saldırısına uğradım” diye başlayan Acarer, şöyle devam etti:

Erk Acarer’e kim saldırdı?

“Saldırganlardan biri ‘Yazmayacaksın ulan’ diye bağırıyordu. Olay sırasında tanıklar çok fazla arttığı için silah kullanamadılar. Bu İslamcı, faşist, AKP-MHP iktidarına karşı yazdığımız, söylediğimiz her şeyin doğru olduğunun bir ispatıdır, sağlamasıdır. Somut olarak da failler konusunda fikrim ve bilgim elbette var. Güvenlik güçleri ‘Birkaç gün isim, grup verme. İşimiz zorlaşır, çember genişler’ dediler. Ama 10 bin dolar nerede sorusunun cevabı işte tam burada bir yerdedir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri