Ana SayfaTürkiyeYeğenine tecavüz eden dayıya 30 yıl hapis

Yeğenine tecavüz eden dayıya 30 yıl hapis

Erzurum’da kimliğinin gizli tutulmasının isteyen bir kişi Emniyet Müdürlüğü ihbar hattını telefonla arayarak M.İ. adlı kişinin yeğeni N.N. ye tecavüzde bulunduğunu ihbar etti. Harekete geçen emniyet güçleri N.N.’nin istismara uğradığını tespit etti. Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı. Gözaltına alınan M.İ. adlı sanık Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.  

Erzurum Emniyet Genel Müdürlüğü Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü’nü telefonla arayan ve kimliğinin gizli tutulmasını isteyen bir kişi cezaevinde yatmakta olan İ.H.N.’nin kızına dayısı tarafından istismarda bulunduğu ihbarında bulundu. Harekete geçen yetkililer N.N.’nin istismar mağduru olduğunu tespit etti. Çocuk izleme merkezi tarafından dinlenen N.N.  10 yaşından beri dayısının istismarına uğradığını söyledi.

Cezaevine gönderildi

Yapılan muayeneler sonucunda N.N.’ nin hamile olduğu tespit edildi. Annesinin de onay vermesiyle istismara uğrayan N.N.’ nin gebeliği sonlandırıldı.  Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturmada dayı M.İ. yakalanıp gözaltına alındı. Çıkarıldığı mahkemece 30 yıl hapsine karar verildi ve ceza evine konuldu.

Defalarca istismara uğradı

Defalarca istismara uğradığını söyleyen N.N. olayı yengesine anlattığını ve yengesinin ben halledeceğim diyerek geçiştirdiğini söyledi. Dayısının defalarca istismarda bulunduğunu ve korktuğu için olayları inkâr ettiğini vurguladı. Annesi kardeşinden şikâyetçi olurken suçlamaları kabul etmeyen dayı, eniştesinin cezaevinde bulunduğundan dolayı ablasıyla birlikte yaşadığını ve anlatılan iddialardaki gibi nitelikli istismarda bulunmadığını ifade etti. Erzurum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılanırken mağdur kan ve DNA örneği alınması için adli tıpa sevk edildi. Yapılan incelemeler sonucunda ceninden alınan örnek ile M.İ. den alınan DNA örneği eşleşti. Babanın yüzde 99,9 M.İ olduğu kesinleşti. Adli tıptan gelen rapor sonrasında tekrar hâkim karşısına çıkan M.İ. nitelikli cinsel istismar suçundan 18 yıl ceza verildi.

Mahkeme heyeti 3’üncü derece kan bağının bulunmasından dolayı cezayı 27 yıla çıkardı. 12-15 yaş grubunda bulunan mağdura cebir kullanarak istismarda bulunması nedeniyle ceza 40 yıla yükseltildi yapılan eylemin sayısı belirlenemeyecek kadar fazla olması nedeniyle Sanık M.İ. ye 67 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Türk Ceza Kanununun 61/7 maddesi uyarınca 30 yıldan fazla hapis cezası verilememesi sebebiyle mahkeme heyeti hapis cezasını 30 yıla düşürdü. M.İ.’nin hükmen tutukluluk halinin devamı kararlaştırıldı.

Haber: Muhammet Alyar

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz