Ana SayfaTürkiyeYelekli meczup, bot basarken yakalandı. 75 binlik Twitter hesabı 18 bine düştü

Yelekli meczup, bot basarken yakalandı. 75 binlik Twitter hesabı 18 bine düştü

Pelikan Örgütü’nün son prensi Fazıl Duygun, gün geçmiyor ki sahtekarlıklarına bir yenisini daha eklemesin.

Özellikle son bir aydır, Ahmet Davutoğlu ve Gelecek Partisi’ni hedef alan ve eline tutuşturulan hayali senaryoları Twitter hesabı üzerinden paylaşan fakat ilgi görmeyen sanal şövalye bu kez fena yakalandı.

Önceki yıllarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı, ağza alınmayacak ifadelerle yazdığı yazıları geçtiğimiz günlerde Medya Notu tarafından ifşa edilen Niğdeli meczup, sahtekarlıklarına bir yenisini de Twitter hesabına sahte takipçi doldurarak ekledi.

Pelikan destekli trolün, 75 bin takipçiye kadar yükselmesinin ardından Twitter tarafından hesabına sınırlandırma getirildi. 75 bin küsür takipçiye ulaştığı zannedilen sahtekar Fazıl’ın takipçi sayısı bir anda 18 bine düştü.

Bot hesaplar patlatılıyor, takibe takip yap

Medya Notu olarak Fazıl Duygun’a ufak bir tavsiyede bulunmak istiyoruz. Bot hesaplar Twitter tarafından kısıtlanıyor. Belli ki yazıp çizdiklerinle ilgi görmeyeceksin. İyisi mi sen takibe takip ile yoluna devam et.

Hesabı kurtardın ama üç beş Spam’da kapatırlar, gel bizi dinle

Twitter serserisi Fazıl, daha sonra hesabı kurtarmayı başardıysa da Twitter’ın sahte takipçisi çok olan hesaplara karşı tutumu bilinen bir gerçek. Şu anda tekrar 75 bin gözüken hesabın üç beş ‘spam’lık canı var.

Kendisini, Medya Notu’nun tavsiyelerini dinlemeye ve takibe takip yaparak takipçi kasmaya davet ediyoruz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri