Ana SayfaTürkiyeYeliz kod adlı Ahmet Hamdi Çamlı; restore ettirdiği vezir çeşmesine babasının adını...

Yeliz kod adlı Ahmet Hamdi Çamlı; restore ettirdiği vezir çeşmesine babasının adını yazdırdı, tepki Gelecek Partili Sema Silkin’den geldi!

AK Parti Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, İstanbul Fatih'te bulunan vezir çeşmesinin restorasyonunu üstlendi. Çamlı, babasına da kıyak geçmeyi unutmadı

TBMM’de cep telefonundan açtığı Periscope canlı yayınına Yeliz kullanıcı adıyla girerek bir anda kamuoyunun gündemine oturan AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, yeni bir skandal ile gündeme geldi.

İstanbul Fatih’te bulunan Vezir Çeşmesi’nin bakım ve restorasyonunu üstlenen Çamlı, merhum babasına da kıyak geçmeyi unutmadı.

Vezir Çeşmesi’nin yenilenen versiyonuna Çamlı’nın babasının adı da Osmanlı dilinde eklendi. Çamlı’nın babası “Sahibül hayrat merhum Zeki Ahmed Çamlı” şeklinde çeşmede kendine yer buldu.

Resim
Resim

Restorasyon esnasında yapılan bu kurnazlık tarihçilerin gözünden kaçmazken bir tepki de Gelecek Partisi’nin Kültür ve Sanat Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin’den geldi.

Bi kitabelerle oynanmadığı kalmıştı!

Silkin, Twitter hesabı üzerinden yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi: “Her türlü restorasyon faciasına şahit olduk ama bir tarihi kitabelerle oynanmadığı kalmıştı, o da olmuş. Bu utanç verici tablo, restorasyonlarda keyfiliğe son verecek “koruma kanunlarının” ve “denetleme mekanizmalarının” acilen hayata geçmesi gerektiğini hatırlatıyor bize.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri