Ana SayfaTürkiyeYeneroğlu'ndan Mahir Ünal’a siyasi ahlak dersi: Biz AK Parti’nin MKYK'sını haremimiz bilir...

Yeneroğlu’ndan Mahir Ünal’a siyasi ahlak dersi: Biz AK Parti’nin MKYK’sını haremimiz bilir susarız

Mustafa Yeneroğlu, AK Parti’den istifa ederken söyledikleri nedeniyle kendisini sert şekilde eleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’a yanıt verdi.

Mustafa Yeneroğlu, Mahir Ünal’ın açıklamalarını twitter’dan paylaşarak şunları söyledi: 

Ayrılırken kardeşlik hukukunun muhafazasını arzu ettim. Kardeşlik hukuku ihlal edilirse cevap vereceğimi belirtmiştim. Her şeyden önce MKYK Ak Parti’nin haremidir. Bunu ihlal eden ben olmadım. Bulunduğum kurullarda ve toplantılarda uyarılarımı yaptığımı tüm arkadaşlarım bilir.

Bu iddia rasyonaliteden o kadar yoksun ki, dışarda konuşup içerde söylemeyene hayrola diye sorarlar herhalde! Zaten en büyük sorunumuz inkar değil mi? Herkes kendine yakışanı yapar.Gözleri olup görmeyeni, kulakları olup duymayanı, dili olup söylemeyeni de milletimiz çok iyi bilir.

Mahir Ünal: Eleştirin varsa tweet atmazsın

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CNN Türk’te katıldığı programda Mustafa Yeneroğlu için şunları söylemişti:

Mustafa bey benim takdir ettiğim, sevdiğim bir siyasetçiydi. ‘İdi’ diyorum bakın. Bu süreçte Mustafa Yeneroğlu bu partinin en yüksek kurulu MKYK üyesiydi. MKYK ayda bir toplanır. Eleştirin varsa orada dile getirirsin. (Huzursuzluk, insan hakları dedi, siz duymadınız mı?) Ben hiç duymadım.

Eleştirin varsa Tweet atmazsın orada dile getirirsin. Siz orada bunları dile getirmeyeceksiniz… Hele hele açıklamasında ‘efendim ben demokratik olmayan bir ülkede yetişmiş bir insanım’… Almanya’dan Avrupa’dan bahsediyor.

İslamafobinin, ırkçılığın yükseldiği bir dünya üzerinden Türkiye’nin demokrasisine kriter biçen bir akılla karşı karşıyayız. Bir siyasi parti kendi meselelerini kendi kurullarında görüşür. Bir siyasi partinin en üst kurulunda yer alan birisi medya üzerinden genel başkanıyla partisiyle konuşmaz. Zaten istifa edecekti. Giderken de bir fitil attı gitti. Kimmiş o rahatsız olanlar? Biz istifa beklemiyoruz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz