Ana SayfaTürkiyeO meczup yine devrede! Yeni Akit okların hedefini Erdoğan'a mı çevirdi?

O meczup yine devrede! Yeni Akit okların hedefini Erdoğan’a mı çevirdi?

Erdoğan'ın Lozan mesajını görmeyen Yeni Akit gazetesi meczup Ali Karahasanoğlu tarafından kaleme alınan yazıyla da Erdoğan'ı mı hedef aldı?

Erdoğan’ın Lozan mesajını görmeyen Yeni Akit gazetesi meczup Ali Karahasanoğlu tarafından kaleme alınan yazıyla da Erdoğan’ı mı hedef aldı?

Türk tarihinin dönüm noktalarından Lozan Barış Antlaşması’nın 98. yıl dönümü çeşitli siyasi tartışmalara da kapı araladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Lozan’ı “Kahraman milletimizin her türlü imkansızlığa, ihanete ve zorluğa rağmen zaferle taçlandırdığı istiklal mücadelesi, Lozan Barış Antlaşması ile uluslararası alanda da tasdik edilmiştir” ifadeleriyle andı.

Ali Karahasanoğlu Lozan’ı hedef aldı

Yeni Akit gazetesi Erdoğan’ın o mesajını görmezken gelirken gazetede tepki çeken bir de yazı yayınlandı. Yeni Akit’ten Ali Karahasanoğlu, Lozan Barış Antlaşması’nı hedef aldı.

Karahasanoğlu, “Utanmaz monşerler.. Bir Maraş, kaç kayalık eder?” başlıklı yazısında, “Lozan için zafer diyenler, tam da Yunan kafası ile düşünüyorlar” ifadelerini kullandı.

Ali Karahasanoğlu şunları yazdı:

“Türkiye’de Kemalistler, sürekli “Lozan zaferdir” söylemini dillendirirler. Oysa Lozan’dan önce, biz Kurtuluş Savaşı’nı kazanmadık mı? Kazanılan bir savaştan sonra yapılan bir sözleşmeyi, kazanan tarafın zafer ilan ettiği, nerede görülmüştür? Bir savaşı kazanan, hali ile sözleşmede de, haklarını sürdürür.

Ama birisi, ısrarla, savaşın sonucunun değil de, sözleşmenin zafer olduğunu iddia ediyorsa.. O olsa olsa.. Savaşta galip olmayan tarafın, sözleşmede kazançlı çıktığını gösteren bir delildir. Dolayısı ile diyorum ki.. Lozan için ‘Zaferdi’ diyenler.. Tam da Yunan kafası ile düşünüyorlar. Tam da Batı kafası ile konuşuyorlar.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri