Ana SayfaTürkiyeYeni Akit'e aynı raconu neden kesemedin? Ufuk Karcı'dan Numan Kurtulmuş'un çifte standardına...

Yeni Akit’e aynı raconu neden kesemedin? Ufuk Karcı’dan Numan Kurtulmuş’un çifte standardına sert tepki

Geçen hafta Yeni Akit gazetesinde yayınlanan ve alçakça ifadelerin yer aldığı haber büyük tepki çekmişti. Genel Partisi’nden Ufuk Karcı, Davutoğlu’ndan “Çakal Ahmet” sözleriyle bahsedilen habere sert şekilde tepki göstermişti. Bugün yaşanan başka bir olay, Yeni Akit’in o manşetini bir kez daha hatırlattı.

Sedef Kabaş’ın tuttuklanması hakkında konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Bizim bulunduğumuz bir yerde örneğin Sayın Kılıçdaroğlu’na ya da Sayın Akşener’i kastederek böyle ağır bir hakaret yapılmış olsaydı o hakaret yapanın ağzının payını verir, onu sustururduk. Bu kabul edilemez bir şeydir” dedi.

Ufuk Karcı, AK Parti’de başbakanlık yapmış, dışişleri bakanlığı, danışmanlık görevlerini ifa etmiş Ahmet Davutoğlu’na Yeni Akit gazetesinde ağır hakaretler edilirken sessizliğe gömülen Numan Kurtulmuş’un Kabaş açıklamasını eleştirdi.

Numan Kurtulmuş’un davranışını tutarsızlık olarak değerlendiren Gelecek Partisi Genelbaşkan Müşaviri Ufuk Karcı, şu ifadeleri kullandı:

Sayın Numan Kurtulmuş, sizinle mesai yapmış, size seçim kazandırmış; liderliğinizi yaparak sizleri sırtlamış Başbakanınıza Yeni Akit’in alçakça attığı başlık sonrası aynı raconu kesebildiniz mi? Nereden baksan tutarsızlık!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri