Ana SayfaTürkiyeYeni Akit'e "Çakal Ahmet" manşetini Ersoy Dede mi attırdı?

Yeni Akit’e “Çakal Ahmet” manşetini Ersoy Dede mi attırdı?

Ersoy Dede başarısız bir sayılabilecek bir performansla TRT’de ana haber sunuyor ama aklı hala trollükte. Davutoğlu için ‘siyasi lider değil’ olsa olsa ‘danışman’ anlamında cümlelerle itibar cellatlığına soyunan Ersoy Dede son 3 yıldır gazetecilik mi diye sormak gerekiyor.

Yıllardır muhafazakara, dinine önem veren insanların sırtından geçinen Yeni Akit gibi bir gazeteye “Çakal Ahmet” manşetini attıran kişi Ersoy Dede insan merak ediyor. Medya tarihine utanç vesikası olarak geçen manşetin ‘gizli kahramanı’ kim?

Ersoy Dede Yeni Akit’in ‘çakal Ahmet’ manşetini kınadı mı? Yazım maksadı dışında kullanıldı dedi mi? Gören, duyan var mı?

Resim

Yeni Akit’in haberi ne hakkında?

Yeni Akit’in “çakal Ahmet” manşetiyle verdiği haber Ersoy Dede’nin köşe yazısına dayanıyor. Yeni Akit gazetesinde uzunca bir süre köşe yazarlığı yapan Ersoy Dede’nin haberleştirilen yazısında Ahmet Davutoğlu’nun parti liderliğinden çok danışmanlık yaptığı belirtilmiş ve “Bu yeni süreçte eğer taraflara kabul ettirebilirse Davutoğlu’nun kafasında bambaşka bir şey var. Davutoğlu, başından beri parlamenter sisteme dönüş üzerine kurulmuş olan kampanya planlarını öne çıkaramamaktan dertli olan kendisi gibi bütün parti başkanlarını bu amaç etrafında toplayıp yeni bir oyun kurmak istiyor. Yani 6’lı ‘parlamenter sisteme dönüş’ masasından yeni bir ittifak devşirmek. Eğer bu yeni ittifakı tesis eder de mesela adına da ‘Milli İrade İttifakı’ derse o yapının tek gündemi meclise kalabalık gelip anayasayı değiştirecek sandalye sayısını sağlamak olacak” ifadelerine yer verilmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri